pon.. kwi 22nd, 2024

Dla nas Filipiny to bardzo egzotyczny region i mało, kto się tam zapuszcza. Można jednak znaleźć zorganizowane wyjazdy, które mają na celu schodzenie pod wodę. Najbardziej popularnym miejscem do nurkowania na filipinach jest Puerto Galera. Znajduje się w północnej części wyspy Mindoro.

Nie jest łatwo poruszać się po tym wyspach, bo jest ponad 7100. Wspomniana zatoka ma swoją nazwę, dlatego ze dawno temu kotwiczyły tutaj galeony. Wiele z nich pozostało tam na dnie i można to sprawdzić nurkując. Poza wrakami można również liczyć na to, że pod woda znajdziemy ponad trzysta gatunków koralowców i 60% wszystkich ryb, jakie znajdują się na rafach koralowych. Tutaj dzieje się naprawdę bardzo dużo i to miejsce przyciąga turystów z całego świata. Na pewno i nam miłośnikom nurkowania się tutaj spodoba.

Zorganizowany wyjazd na Filipiny
Lepszym rozwiązaniem do wyjazdów na własną rękę będzie pojechać na coś, co organizują specjaliści. Wtedy dotrzemy tam gdzie trzeba, i jesteśmy o wiele bardziej bezpieczni. Jeden z takich wyjazdów jest organizowany na aż dziesięć dni. W tym czasie mamy zapewniony pakiet sześciu u dniu nurkowań i to po cztery razy dziennie. W cenie wliczone jest również jedzenie, a w tym przypadku będą to śniadania. Możemy liczyć na butlę oraz pas balastowy czy na przewodnika na każdym z nurkowań.

Poza podwodnym światem zobaczymy również to, co kryje się na lądzie, a jest tego naprawdę bardzo dużo. Można między innymi udać się na wycieczkę nad wulkan Taal. W cenie mamy również przelot w jedną i drugą stronę. Nie jest to tani wyjazd, ale wystarczy zobaczyć jak daleko od Polski znajdują się Filipiny. Sam przelot nie będzie tani, ale na cenę nie ma, co patrzeć. Trzeba patrzeć na efekty. Informacje o wyjeździe znajdziemy na http://www.bestdivers.pl/wyprawy/nurkowanie-na-filipinach/. Podwodny świat na Filipinach to marzenie wielu z nas, a dzięki tej stronie można się już dzisiaj zapisać na profesjonalnie zorganizowany wyjazd. Naprawdę warto to zrobić i to już dzisiaj.

By admin