niedz.. maj 19th, 2024

Ludzie kreatywni potrafią wpadać na ciekawe pomysły, które w przyszłości sukcesywnie realizują. Wydaje się być to bardzo proste, jednak sam pomysł nie wystarczy. Trzeba dobrze przemyśleć jego wykonanie, zastanowić się nad każdymi szczegółami oraz drobnymi aspektami by ciężka praca nie poszła na marne. Warto jest próbować stworzyć zupełnie nowe rzeczy oraz cieszyć się z tego, co się zrobi, nawet jeśli nie zrobimy tego dokładnie w taki sposób jak chcieliśmy.

Bycie dumnym ze swoich prac nie jest jednym plusem bycia kreatywnym człowiekiem, wiąże się to również z byciem osobą oszczędną. Do tworzenia zupełnie nowych przedmiotów używa się starych i niepotrzebnych rzeczy, które zamiast trafić do kosza mogą zostać ponownie wykorzystane. Jest to bardzo dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy ale również na dbanie o środowisko. Dodatkowo tworzy się zupełnie coś nowego, czego nikt z przeciętnych ludzi nie znajdzie w popularnych sklepach, chociażby dokładnie szukali.

DIY – zrób coś samemu

Ostatnimi czasy popularny jest skrót DIY ( z angielskiego Do It By Yourself co tłumaczy się jako „zrób to samemu” . Wiele filmików zawierających pomysły DIY publikowanych jest na portalu Youtube przez kanały zajmujące się tworzeniem niewielkich przydatnych przedmiotów mających lub dekoracji do domu. Pierwsze tego typu filmiki były bardzo interesujące i ciekawe, wiele osób korzystało z porad pokazywanych w owych materiałach. W końcu nie wszyscy ludzie bywają kreatywni, dlatego też warto korzystać z takich możliwości jeśli ktoś ma chęci i zdolności by za pomocą wykonać coś samemu. W końcu nie ma nic złego w korzystaniu z czyichś projektów, skoro są one publicznie publikowane.

Z czasem jednak filmiki DIY zaczęły być nieciekawe, a co do tego takie same. Zaczęło pokazywać tworzenie niepotrzebnych gadżetów lub przedmiotów, które od wielu lat są używane. Powstało mnóstwo kanałów wykorzystujących te same materiały, zmieniając jedynie tytuł ze względu na różnorodność języków. Pod takie filmiki nikt nie podkłada tekstu, nikomu zwyczajnie nie chce się tego robić. Wstawia się jedynie przyjemnie brzmiącą muzyczkę w tle, mającą być wystarczającym dźwiękiem w filmiku. Tego typu kanałów jest mnóstwo, ich filmiki trwają zaledwie kilka minut w dodatku nie wnoszą nic przydatnego ani użytecznego. Mimo to młodsze pokolenie jest w nie zapatrzona jak w obrazek.

W końcu zawiera on interesujący tytuł, który już sam zachęca do kliknięcia w niego a także kolorową miniaturkę, która na pierwszy rzut oka przyciąga wzrok swoją bogatą paletą jaskrawych kolorów. Z takich materiałów nie można nauczyć się kreatywności, dziecko jednak tego nie odróżnia. Sądzi, że projekty ukazane na filmiku są genialne oraz potrzebne więc sam musi coś takiego zrobić. Jednak w żadnym wypadku to nie DIY. Prawdziwe DIY powinno pokazywać ciekawe i użyteczne projekty na tworzenie własnych przedmiotów. W końcu nie każdy człowiek jest zdolny i kreatywny, jednak o ile ma chęci może próbować tworzyć coś nowego. W końcu umysły ludzi są stworzone do myślenia i tworzenia różnych pomysłów, wystarczy tylko je trochę dopracować.

Sprawdź wstążki świąteczne oferowane przez hurtownię artykułów Czakos.pl – wybierz wstążkę idealną na święta!

By admin