wt.. lip 23rd, 2024

Obecnie wiele zabieganych osób nie je odpowiednich śniadań, często z powodu pośpiechu, ale czasem z powodu nieodpowiednich przyzwyczajeń żywieniowych. Warto pamiętać iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

W czasie snu, odbywa się trawienie oraz spalane są kalorie, zatem śniadanie jest uzupełnieniem energii którą tracimy w nocy. Z pewnością ta energii będzie nam potrzebna w ciągu całego dnia. Jedzenie w ciągu dwóch godzin po przebudzeniu może wpływać na regulację poziomu glukozy oraz insuliny, która doprowadza glukozę do komórek wykorzystywanych do wytwarzania energii, przez resztę dnia.

Ludzie, którzy pomijają śniadanie, zwykle przejadają się przez resztę czasu – a przejadanie się jest oczywistym winowajcą w niepożądanym przybieraniu na wadze. Może prowadzić do problemów z wysokim poziomem cholesterolu i ciśnienia krwi. Badania wykazały, że osoby jedzące śniadania mają mniej przypadków chorób serca.

Także Twój mózg potrzebuje solidnej dawki energii zatem porządna miska płatków owsianych jest równie ważna dla skupienia i koncentracji, jak dla wysiłku fizycznego. Produkty pełnoziarniste i owoce pojawiają się regularnie przy stole śniadaniowym, zawierają cenny błonnik potrzebny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, pomaga w obniżeniu cholesterolu.

Badania pokazują, że śniadanie bogate w białko – takie jak omlet lub grecki jogurt są bardzo dobrym pomysłem na śniadanie,, powodują uczucie sytości, i zapobiegają przejadaniu się. Zatem każdy z nas powinien znaleźć sobie trochę czasu na porządne śniadanie, także osoby które pracują od rana powinny mieć czas na przerwę. Obecnie znajdziemy wiele kawiarni w których oprócz kawy możemy zamówić sycące śniadanie. Można zjeść nie tylko tradycyjną miskę płatków, ale znajdziemy także wiele innych ciekawy propozycji. Może być to omlet z warzywami, i szklanką soku pomarańczowego, czy też jogurt z owocami. Najważniejsze aby śniadanie było sycące, i dodawało nam sił na cały dzień. W wielu miejscach można zjeść śniadania Mokotów to miejsce gdzie znajdziemy wartą odwiedzenia klubokawiarnie „tam i z powrotem”. Serwuje ona smaczne i pożywne posiłki.

By admin