niedz.. maj 19th, 2024

Kiedy dajesz dziecku ograniczoną liczbę klocków Lego do ukończenia całego projektu, dowiaduje się, że każdy się liczy.

Zaczynają rozumieć, że każda cegła, minifigurka i element ma wartość przy budowaniu konstrukcji. Dzieci mogą nawet rozpocząć złożone zadanie racjonowania swoich zapasów, aby ukończyć swoje arcydzieło. Silne zdolności przestrzenne oraz umiejętności liczenia są rozwijane podczas zabawy klockami Lego. Nawet jeśli Twoje dziecko wykazuje inne zainteresowania, nadal może skorzystać na nauce budowania obiektów. Umiejętności przestrzenne są ważne w przyszłości i różnych zawodach, takich jak architektura, sztuka, projektowanie, a nawet w medycynie. Co jeszcze bardziej zaskakujące, istnieje silny związek między rozumowaniem przestrzennym a innowacjami i kreatywnością w późniejszym życiu.

Zabawki konstrukcyjne, takie jak klocki Lego, uczą dzieci wielu potrzebnych umiejętności, takich jak dodawanie, odejmowanie, poznawanie i dopasowywanie kształtów, wytrwałość w dążeniu do celu, współpraca i koleżeńskość.

Wspólna zabawa z innymi dziećmi uczy również dzieci dzielenia się zabawkami, podziału ról, wspomaga zdolności językowe, wyrażania emocji i innych ważnych umiejętności społecznych. Budowanie obiektów z klocków Lego wymaga planowania, organizowania i wykonywania różnych czynności, które są niezbędnymi umiejętnościami, które można wykorzystać w każdej zorientowanej na cel czynności w życiu dorosłego lub dziecka. Lego kultywuje również odporność i wytrwałość, tworząc pozytywne skojarzenia między identyfikacją, kiedy coś nie działa, przemyśleniem oryginalnego projektu i pomyślnym ukończeniem modelu w prawidłowy sposób. Obecnie bardzo popularne są klocki Lego Super Mario, a możesz je kupić również online. Zabawa klockami Lego ze swoimi dziećmi i zachęcanie ich do zabawy z innymi rówieśnikami sprzyja lepszej komunikacji i umiejętności pracy zespołowej na dłuższą metę. Dzieci dowiadują się, jak się dzielić, jak tworzyć strategię budowania w zespole oraz jak ważne jest delegowanie zadań i przypisywanie ról.

By admin