czw.. sie 11th, 2022

Z badań wynika, że Polacy coraz częściej i śmielej wyjeżdżają za granicę. Więcej zarabiamy, dlatego mamy możliwości wyjechać w egzotyczne i dalekie miejsca. Jednak czy zawsze warto daleko szukać? Dalekie podróże są nie dla każdego – oprócz generowania dużych kosztów, wiążą się z długą podróżą i zmęczeniem, które w innej strefie czasowej jest praktycznie nieuniknione. Tymczasem jest jedno bardzo ciekawe miasto, które warto wziąć pod uwagę planując wakacyjną wycieczkę czy urlop.

Lwów większości Polaków bardzo dobrze się kojarzy. W końcu przez tyle lat to piękne miasto leżało w granicach naszego kraju. Jednak wiedza dotycząca tego, jakie ciekawe obiekty się znajdują, jest bardzo mała. Decydując się na wycieczkę do Lwowa, nie możemy narzekać, że nie ma czego zwiedzać.

Wczasy, zwiedzanie – wycieczka po Lwowie

Oprócz rynku, który zwykle jest ozdobą każdego większego miasta z długą historią, na uwagę zasługuje też szereg innych miejsc. W centrum Lwowa znajduje się Pałac Potockich. W pierwszej połowie XX wieku uszkodzony, dzisiaj odrestaurowany, mieści galerię sztuki. Zobaczyć zatem trzeba go nie tylko od zewnątrz. Słynne są również lwowskie cmentarze – Obrońców Lwowa i Łyczakowski (będący autonomiczną częścią tego pierwszego), będące milczącymi świadkami smutnej historii tego pięknego miasta. Dla wielbicieli sztuki sakralnej też coś się znajdzie. Na mapie wycieczki do Lwowa koniecznie powinna znaleźć się Katedra Łacińska z barokowym ołtarzem oraz XIX-wiecznymi witrażami, przy projektowaniu których uczestniczył m.in. Jan Matejko. Inną świątynią wartą zainteresowania jest kościół św. Elżbiety. Jednym z najbardziej okazałych i rozpoznawalnych budynków w mieście jest gmach opery lwowskiej. Okazała jest zarówno fasada budynku, jak i wnętrze. Przy zdobieniach pracowało wielu polskich artystów, a sam obiekt był przez wiele lat ostoją polskości.

Jeśli zmęczysz się zwiedzaniem budynków, wytchnienie znajdziesz w Parku Stryjskim. Ma on aż 52 hektary, a na jego terenie znajduje się m.in. staw i sztuczne ruiny zamku. Warto dodać, że jego historia sięga aż 1877 roku. Na świeżym powietrzu znajduje się też bazar na rynku krakowskim. Z pewnością spodoba się osobom, które szukają kontaktu z miejscową ludnością i chcą poczuć, jak żyje miasto z dala od turystycznych szlaków. Niedaleko Lwowa znajduje się też malowniczy, choć nieco podupadły zamek w Podhorcach. Niech jego najlepszą rekomendacją będzie to, że nazywany jest „Wersalem Podola”.

Nie zależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem oraz na jak długo chcesz przyjechać – we Lwowie znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

Więcej informacji: http://www.kresy.com/ na stronie biura podróży PTT Chortycia.

By admin