śr. Cze 23rd, 2021

Na wielu stanowiskach pracy potrzebna jest odpowiednia odzież ochronna. Oprócz oczywistych ubrań roboczych czy rękawic, warto zwrócić uwagę na wygodne i wytrzymałe buty.

W przypadku butów musimy zwrócić szczególną uwagę na podeszwę, musi on tłumić wibracje, być wytrzymała i odporna na przebicie. Wszędzie tam gdzie z zakładzie pracy występują rożnego rodzaju drgania, czy będzie to praca przy młocie udarowym, czy też w fabryce gdzie pracuje wiele urządzeń, specjalna membrana na podeszwie zapewni pracownikowi odpowiedni komfort.

Warto wybrać buty wygodne dlatego też nie powinny być za ciasne, warto także zauważyć że często będą zakładane na grube skarpety zwłaszcza zimą. But nie może być za ciasny dlatego wart wybrać nieco większy model niż nosimy na co dzień, Warto także zwrócić na szerokość buta, a także na właściwą wkładkę antywibracyjną.

Właściwe buty naprawdę zrobią różnicę w pracy. Są inwestycją w bezpieczeństwo pracownika, w zależności od stanowiska pracy należy określić jakie zagrożenia mogą wystąpić. W niektórych branżach muszą być to buty odporne na działanie kwasów. Na innym stanowisku pracy potrzebne będą buty wodoodporne oraz modele do których nie będzie wlatywał pył. Przykładowo w tartaku dobrze zabezpieczone buty zabezpieczą pracownika przed pyłem. Z pewnością buty ochronne za kostkę będą dobrym pomysłem, ponieważ utrzymują sztywność nogi, może to chronić pracownika przez skręceniem kostki. Z pewnością wszystkie buty ochronne posiadają wzmocnione końcówki, dzięki temu bardzo dobrze chronione są palce pracownika. Można znaleźć modele z noskami stalowymi, czy też coraz popularniejsze ostatnio z noskami kompozytowymi. Ich zaletą jest nieprzenikanie elektryczności, z pewnością będą one dla elektryków, którzy muszą także posiadać nieprzewodzące podeszwy. Zastosowanie odpowiednich materiałów sprawia że noga w butach może oddychać, ale można także zachować wodoodporność obuwia. Trzeba także zwrócić na inne szczegóły przykładowo otwory na sznurówki.

By admin