śr. Paź 27th, 2021

Wiele firm z branży przemysł, produkcji i usług wymaga wentylacji pomieszczeń. Praca z materiałami pylącymi może być niebezpieczna dla pracowników. Wdychanie niebezpiecznych pyłów może być szkodliwe dla zdrowia.

Dobrym przykładem były kiedyś fabryki azbestu, który jak wiemy obecnie jest bardzo niebezpieczny. W procesie produkcyjnym może powstawać pył, oprócz masek przeciwpyłowych warto wentylować i filtrować powietrze w pomieszczeniach. Innym przykładem będzie także firma zajmująca się lakierowaniem pojazdów. W każdej lakierni, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich filtrów, jest to konieczne ze względu na potrzebę odpowiedniego filtrowania powietrza dostarczania do lakierni. Nie można bowiem sobie pozwolić na dostanie się pyłków, czy też cząstek kurzu. Mogą się one bowiem przyczepić do malowanej powierzchni, dlatego też wykorzystuje się filtry kasetowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ z pewnością daje to możliwość szybkiego demontażu filtra, i jego wyczyszczenie, lub też wymianę. Zastosowanie kasety, eliminuje wiele problemów związanych z serwisowaniem , i wymiany sprzętu. Uniwersalna kaseta, pozwala na wymianę samego filtru, bez potrzeby wymiany większych podzespołów. Oczywiście mogą one znaleźć zastosowanie także w innych miejscach, przykładowo w systemach klimatyzacji. Powinny one wyłapywać wszystkie niepożądane pyłki, i zanieczyszczenia.

Będą one również pełniły funkcje antyalergiczną, ponieważ odpowiednie filtry kasetowe, mogą uniemożliwić również różnego rodzaju pyłki kwiatowe. Zatem alergicy, którzy posiadają w domu, czy biurze systemy klimatyzacji. Z pewnością produkcja filtrów wymaga zastosowania nowoczesnych i niezawodnych technologii. Filtr musi być dostosowany do wyłapywania określonych cząsteczek pyłów. Należy zatem sprawdzić jaki filtr będzie najlepszy do naszego domu czy firmy. W przypadku miejsc gdzie używamy rozpylanych farb czy lakierów nie można pozwolić sobie na zanieczyszczenia, jest to praca wymagająca hermetycznych pomieszczeń, ponieważ wszelakie zanieczyszczenia mogą bardzo szybko przylgnąć do lakierowanych powierzchni. Niestety wówczas może zajść potrzeba ponownego wyczyszczenia powierzchni, i ponownego nałożenia lakieru.

By admin