śr. Paź 27th, 2021

W obecnych czasach, większość firm, dużych korporacji posiadających swoje biura czy renomowanych zakładów pracy musi ze zwiększoną uwagą dbać o higieniczną czystość pomieszczeń. Chodzi zarówno o estetyczny wygląd, jak i o zdrowie i dobre warunki do pracy czy przyjmowania w biurach klientów. Ale czy zwykłe sprzątanie jest tym samym co profesjonalna dezynfekcja? I czym te dwie usługi, jakie często można zlecić firmom sprzątającym, się od siebie różnią? Warto wiedzieć przed podpisaniem umowy!

Sprzątanie pomieszczeń firmowych – ważne szczegóły

Zanim firma zdecyduje się podpisać umowę z wykonawcą, który zajmie się sprzątaniem jej biurowych pomieszczeń, powinna zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. I nie chodzi tutaj tylko o cenę świadczonych usług, ale przede wszystkim o ich jakość i zakres. Odpowiednio szeroki i spisany na piśmie zakres prac pozwoli właścicielowi firmy uniknąć sytuacji, w której zespół sprzątający pobieżnie odkurzy podłogi, powyrzuca śmieci z koszy i zakończy dzień pracy inkasując za to konkretne pieniądze. Umowa podpisywana z firmami sprzątającymi powinna zawierać zakres prac uwzględniający dezynfekowanie pomieszczeń czy wyznaczonych powierzchni zgodnie z zasadami wskazanymi przez Sanepid. Samo sprzątanie, bez wykonanie zabiegów dezynfekujących podłogi, biurka, okna, klamki czy windy nie spełni swojej roli i zostanie tylko i wyłącznie porządkiem wizualnym. A w biurze chodzi o coś znacznie większego!

Profesjonalne środki chemiczne do dezynfekcji

Z racji na duży ruch pracowników i klientów, biura muszą być dezynfekowane z wykorzystaniem profesjonalnych, skutecznych i wydajnych środków chemicznych. To właśnie one zabijają rozwijające się na biurkach mikroby, bakterie i zarazki, eliminują drobnoustroje z klamek i drzwi oraz utrzymują odpowiednie pH powierzchni płaskich, dzięki któremu nie mnożą się na nich stada wirusów. Wysokiej klasy środki chemiczne można dostać w dobrych cenach w hurtowniach, jak np. https://www.merkurygdynia.pl, ale i zaopatrzyć się w nie w tradycyjnych sklepach detalicznych, gdzie wprawdzie mogą być droższe, ale ich skuteczność w odkażaniu biur będzie bardzo wysoka.
W umowach z firmami sprzątającymi warto zaznaczyć punkt, w którym mowa będzie właśnie o dezynfekowaniu wybranych powierzchni z użyciem wysokiej klasy środków chemicznych. To dzięki takiemu drobiazgowemu podejściu właściciel biura będzie pewien tego, że firma nie wykorzysta jego nieuwagi do tego, by ograniczyć sprzątanie do minimum i przy tym zaoszczędzić na środkach do czyszczenia i odkażania. Jednocześnie w czasach, w których rozwój bakterii i wirusów zagraża nie tylko zdrowiu, ale i nierzadko życiu ludzi, szczególna, czasem może nawet nieco przesadna dbałość o higienę miejsca pracy ma ogromne znaczenie. W umowie z zespołem sprzątającym można również określić to, która strona zajmuje się zakupem takich środków do dezynfekcji podłóg, okien, klamek czy pomieszczeń sanitarnych. Zazwyczaj ciężar ten biorą na siebie firmy sprzątające, bo jest to opcja o wiele wygodniejsza, ale oczywiście można ustalić inaczej.

By admin