wt.. cze 18th, 2024

W końcu został ogłoszony ponowny nabór do policji.

Wielu potencjalnych kandydatów zaciera ręce, ponieważ w końcu otrzymają szansę na to, aby móc spełnić swoje marzenie. Fajnie. Tylko że zanim ktoś będzie kandydował po to, musi wiedzieć jak tak naprawdę wygląda rekrutacja do policjiNie jest to na pewno rozmowa kwalifikacyjna podoba do takich, jakie organizowane są w wielu przedsiębiorstwach. To coś bardziej skomplikowanego, co ma za zadanie wyłonić najlepsze osobowości reprezentujące branże policyjną.

 

Multiselect do policji - o co tak naprawdę chodzi?

Jaki masz charakter?

Rekrutacja do policji obejmuje również taką część, która nosi nazwę multiselect lub też multiselect plus. Nazwa może nieci skomplikowana, ale są to tak naprawdę złożone testy psychologiczne, których celem jest pokazanie z jakim kandydatem tak naprawdę ma się do czynienia. Chyba można powiedzieć, że (oprócz rozmowy kwalifikacyjnej, która i tak odbywa się na samym końcu), jest to najdłuższa część, która składa się z szeregu testów. Ich celem pokazanie jest to, z jakim kandydatem tak naprawdę ma się do czynienia.

Wypróbuj za darmo swoją wiedzę: https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ klikając w zielony przycisk.

Przydatność kandydata do służby w policji, sprawdzana jest na podstawie cech osobowości. Mowa tutaj o takich aspektach, jak chociażby cechy charakteru, czy też inteligencja. W końcu przyszły policjant musi udowodnić to, że będzie wiedział, iż wie jak wręcza się mandaty i z jakich powodów można to zrobić. Ważna jest również umiejętność radzenia sobie z problemami. Nie tylko, jeżeli chodzi o pracę, ale również życie osobiste.

Multiselect PLUS

Nieco bardziej złożone testy psychologiczne, które mają na celu jeszcze lepsze wskazanie tych osób, które faktycznie będą w stanie sobie poradzić. W ich skład (tych testów multiselect plus) wchodzą m.in. gry i zabawy, jakie związane są ze spostrzegawczością. Brzmi niewinnie, ale takowe nie jest. Część, jaka wykonywana jest na komputerze. Podobnie jak ta część testów, która odnosi się do testu osobowości. Kolejny element, który trzeba wziąć pod uwagę.

Do Multiselect Plus należy również test osobowości, który wykonywany jest w wersji papierowej. Tak, dużo jest tych pytań, jakie odnoszą się do osobowości, ale rekrutacja do policji musi być naprawdę bardzo szczegółowa.

Na samym końcu, na potencjalnych kandydatów czeka jeszcze rozmowa z psychologiem. Najtrudniejsza część, ponieważ jest to dopiero osoba, która tak naprawdę decyduje o tym, czy ktoś nadaje się na policjanta, czy też nie. Warto więc i do tej części, do tej rozmowy, przygotować się w odpowiedni sposób.

By admin