czw.. lis 30th, 2023

Rynek medycyny estetycznej rozwija się wyjątkowo prężnie. Duże zainteresowanie zabiegami estetycznymi spowodowało, że osoby wykonujące zawód kosmetologa chętnie zdobywają kolejne uprawnienia i rozszerzają ofertę o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz trychologię. Trycholog nie musi mieć wykształcenia lekarskiego, ale jeśli pacjent chce trafić w ręce dobrego specjalisty, powinien wybrać się do trychologa świadczącego usługi w przychodni medycznej.

Kim jest trycholog?

Przedmiotem zainteresowania trychologów jest skóra głowy oraz jej przydatki, czyli włosy. Niektórzy mylą trychologa z dermatologiem, ale nie jest to właściwie podejście. Dermatolog zajmuje się chorobami skóry w ogóle, a więc nie tylko owłosionej skóry głowy. Ponadto diagnozuje i leczy schorzenia paznokci. Oczywiście możemy zgłosić się do niego ze zmianami usytuowanymi na skórze głowy, a także z problemem wzmożonego wypadania włosów, ale specjalistą stricte zajmującym się tymi schorzeniami jest trycholog.

Trycholog w Londynie odpowiada za dokładne zbadanie stanu skóry głowy i cebulek włosów. Trycholog potrafi ocenić kondycję włosów i dobrać właściwą pielęgnację. Ustala również przyczyny ich wypadania i wdraża kurację, dzięki której można ten proces zatrzymać i pobudzić do wzrostu nowe włosy. Trycholog zajmuje się również skórą głowy, a więc wszelkimi zmianami w jej obrębie, problemem łupieżu i nadmiernego przetłuszczania się włosów. Ponadto trycholog UK otacza opieką pacjentów chorujących przewlekle na łuszczycę, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie androgenowe i wiele innych.

Polski lekarz trycholog – w jakich sytuacjach warto skorzystać z jego pomocy?

Trycholog zajmuje się poważnymi schorzeniami skóry głowy, ale obok tego udziela pomocy osobom, które nie borykają się z żadnymi chorobami, a po prostu chciałyby poprawić kondycję swoich włosów. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom i właściwie prowadzonej pielęgnacji w domu, włosy mogą odzyskać gęstość, miękkość i blask. Dlatego kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu włosów, mogą, a nawet powinny, odwiedzić trychologa. Konsultacje z dobrym trychologiem oferuje polska przychodnia w Londynie.

Z pomocy trychologa warto skorzystać także wtedy, gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Oczywiście wypadanie włosów jest procesem całkowicie naturalnym, natomiast problem zaczyna się wtedy, gdy wypada ich bardzo dużo, a także gdy wypadają plackami. Polski lekarz trycholog pomaga pacjentom z nadmiernym wypadaniem włosów. Szuka przyczyny, a następie dobiera metodę leczenia.

Trycholog UK a choroby owłosionej skóry głowy

Z pomocy trychologa korzystają także ci pacjenci, którzy borykają się z chorobami skóry głowy. Może to być grzybica skóry głowy, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, łupież pstry czy łuszczyca. Leczenie tych schorzeń bywa długie i trudne, konieczne jest nie tylko dobranie odpowiednich preparatów medycznych i kosmetyków, ale regularność w ich stosowaniu. Zdarza się też, że pacjenci muszą pozbyć się pewnych nawyków, np. chodzenia spać z mokrymi włosami albo zbyt częstego mycia głowy, co nie zawsze jest łatwe.

By admin