pt. Kwi 23rd, 2021

Depilacja pastą cukrową lub woskiem cukrowym jest starożytną techniką usuwania włosów, która wywodzi się z Egiptu, gdzie ludzie robili pastę z cukru, wody i soku z cytryny, aby uzyskać gładką skórę.

Depilacja była bardzo ważna dla Egipcjan z powodów społecznych, a nawet religijnych. Praktyka takiej metody depilacji objęła inne kraje Bliskiego Wschodu, w których jest stosowana od stuleci. Wosk lub pasta cukrowa zawiera tylko naturalne składniki, jak cukier, sok z cytryny, wodę, a w niektórych przypadkach miód i kilka kropli olejku eterycznego, takiego jak lawenda, aby uzyskać dodatkowe właściwości kojące. Cukier stanowi lepką podstawę dla mikstury do przyklejania się do włosów, a cytryna pomaga zemulgować mieszaninę. Pasta cukrowa jest niezwykle prosta w użyciu. A najlepsze jest to, że ma niesamowite wyniki. Wosk lub pastę nakłada się w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów i w przeciwieństwie do zwykłego wosku rozdziera się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Tekstura pozwala skutecznie chwytać włosy bez przyklejania się do skóry tak, jak robi to miękki wosk.

Z tego powodu wiele osób uważa, że usuwanie włosów za pomocą pasty cukrowej jest mniej bolesne niż woskowanie. W porównaniu z innymi metodami usuwania włosów jest to metoda depilacji delikatniejsza dla skóry niż woskowanie, ponieważ mniej przylega do skóry, powodując mniej zaczerwienień, podrażnień i wrastania włosków. Pastę cukrową nakłada się na ciepło lub w temperaturze pokojowej, co zmniejsza dyskomfort z powodu ciepła. Jest dobra metoda do usuwania delikatniejszych włosów, takich jak damski wąsik, owłosienie na twarzy czy okolice bikini. Nie czekaj więc tylko umów się na depilacja warszawa już dziś. Kalafonia, główny składnik większości wosków do depilacji, ma skłonność do wywoływania alergii u niektórych osób. Pasta cukrowa nie stanowi tego problemu, ponieważ jest wykonana z całkowicie naturalnych składników. Osoby z wrażliwą skórą czy alergiami mają możliwość hipoalergicznego, bezpiecznego usuwania owłosienia.

By admin