pon.. kwi 22nd, 2024

Biżuteria to doskonały pomysł na prezent, niezależnie od tego, czy wręczamy go w dniu ważnych wydarzeń, czy też zupełnie bez okazji. Taki podarunek to sentymentalna, ale również i praktyczna pamiątka, którą ukochana kobieta będzie zakładać zarówno na co dzień, jak i od święta. Jak trafić w jej gusta i uniknąć nieprzyjemnej wpadki? Z naszymi radami ostateczny wybór będzie z pewnością znacznie łatwiejszy!

Czy biżuteria jest dobrym pomysłem na prezent?

Przy pomocy biżuterii można wyrazić różne emocje – od wdzięczności, przez przywiązanie i sympatię, aż po miłość – najpiękniejsze uczucie, jakie może zrodzić się między ludźmi. Taki komunikat często wyraża więcej, niż najpiękniejsze słowa, zwłaszcza w momentach, gdy trudno je wypowiedzieć. Dodatkowo biżuteria to nie tylko praktyczny podarunek, ale również i ozdoba, która stanie się sentymentalną pamiątką najpiękniejszych wydarzeń, przypominając ważne chwile i wzruszające momenty. 

Taki podarunek bardzo często pełni również funkcję osobistego talizmanu, przynoszącego  szczęście i pomyślność. To właśnie dlatego warto rozważyć zakup biżuterii, zwłaszcza w przypadku chęci obdarowania nią osoby, darzonej wyjątkowym, głębokim uczuciem. 

Biżuteria na prezent dla ukochanej – jak bez słów wyrazić miłość?  

Biżuteria sprawdza się doskonale jako podarunek dla osoby bliskiej naszemu sercu. Taki sposób wyrażania miłości odkryto już przed wiekami i – pomimo upływu czasu – nie stracił on nic ze swojej aktualności. Współcześnie wręczamy ją sobie przy różnych okazjach, m.in. w dniu zakochanych. I to właśnie o symbolice tego święta w biżuterii można przeczytać nieco więcej na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/walentynkowy-blask-jak-wybrac-idealna-bizuterie-na-dzien-zakochanych, gdzie zamieszczono kilka niezwykle ciekawych propozycji prezentów dla ukochanej osoby. To przede wszystkim zawieszki i bransoletki z motywem serca, ale także ozdoby z:

  • symbolem nieskończoności – odzwierciedlającym moc uczucia, które przetrwa upływ czasu,
  • czterolistną koniczyną – symbolizującą szczęście i pomyślność, których życzymy ukochanej,
  • kamieniem szlachetnym – mogącym symbolizować wiele uczuć takich jak miłość, wdzięczność czy nadzieję.

Co może symbolizować biżuteria?

Biżuteria może nieść ze sobą różnorodne przesłanie. Dotyczy to nie tylko wybranego motywu, ale również kamienia szlachetnego, umieszczonego w wybranej ozdobie. O ile symbolika serca czy czterolistnej koniczyny jest z reguły czytelna dla każdego, o tyle należy poświęcić nieco czasu, by poznać znaczenie poszczególnych kamieni. Wiele cennych informacji znaleźć można w artykule, ze strony https://lodzinscy.eu/blog/porady/wszystkie-kolory-szafirow-odkryj-ich-piekno-i-symbolike, którego autor skupił się na wyjątkowej symbolice wszystkich odcieni szafirów, występujących w przyrodzie. I tak mogą one oznaczać szczęście małżeńskie, prawdę, miłość, obfitość i energię oraz nadzieję na lepszą przyszłość. Wybierając biżuterię na prezent, warto wiedzieć również, że:

  • diament – symbolizuje trwałość uczuć, ale również bogactwo i pożądanie,
  • topaz – to symbol wielkiej mocy i siły, stanowiący jednocześnie ochronę przed złymi myślami,
  • ametyst – oznacza czystość duchową  i ochronę przed nieszczerymi intencjami,
  • rubin – to z kolei symbol namiętności, miłości, pożądania i ognistego temperamentu.

Jak dobrać biżuterię do urody kobiety?

Podczas wyboru biżuterii na prezent, należy także przyjrzeć się nieco bliżej urodzie ukochanej, określając jej typ. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj odcień skóry, ale również kolor włosów i oczu, które mogą kontrastować lub – wprost przeciwnie – współgrać z wybraną biżuterią, tworząc razem harmonijną całość. I tak:

  • zimny typ urody dotyczy kobiet z jasną cerą, szarymi lub niebieskimi oczami i blond włosami – taka uroda doskonale skomponuje się z chłodniejszymi barwami, reprezentowanymi np. przez białe złoto czy srebro. W tym przypadku sprawdzi się także czerwony rubin oraz niebieski szmaragd, które mogą ozdobić kolczyki czy pierścionek,
  • ciepły typ urody to z kolei oliwkowa cera, miodowo-brązowe włosy oraz zielone lub brązowe oczy. Do takiej kolorystyki idealnie pasuje klasyczne, żółte złoto oraz szlachetny kruszec w odcieniu różowym. Całość można podkreślić zielenią szmaragdu, żółtym cytrynem czy fioletowym ametystem.

Biżuteria a styl ukochanej – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Biżuteria ma nie tylko wyrażać uczucia, ale również podkreślać styl i osobowość właściciela, tworząc jego wizerunek i komponując się z wybranymi stylizacjami. To właśnie dlatego powinna być ona w jak największym stopniu dopasowana do charakteru i gustu ukochanej osoby. Aby go poznać, warto poświęcić nieco czasu na obserwację noszonych przez nią ozdób. Modowe minimalistki i wielbicielki subtelnego piękna z pewnością zachwyci delikatna złota bransoletka, uzupełniona symboliczną zawieszką lub też naszyjnik, który – noszony blisko serca – będzie przypominał o łączącym Was uczuciu.

Na nieco inne ozdoby należy jednak postawić, gdy wybranka serca preferuje efektowną biżuterię. W tym przypadku idealny może okazać się masywny łańcuch o grubym splocie, bogato zdobiona bransoletka czy imponujące kolczyki ozdobione kamieniami szlachetnymi.

Jaki rodzaj biżuterii kupić na prezent?

Najpopularniejszym rozwiązaniem będą z pewnością łańcuszki z zawieszką. Nic dziwnego, bowiem takie ozdoby zakłada na co dzień wiele kobiet, uzupełniając tym samym wybrane stylizacje. Uniwersalnym prezentem będą również kolczyki, choć należy wcześniej dowiedzieć się, czy osoba, którą chcemy nimi obdarować, zakłada tego rodzaju ozdoby. Nieco więcej problemów może zrodzić z kolei wybór niezobowiązującego pierścionka na prezent. Nic dziwnego, bowiem niesie on ze sobą określoną symbolikę, która może być różnie odczytana przez obdarowaną osobę. Jeśli jednak to właśnie ten rodzaj biżuterii ma pełnić rolę podarunku dla ukochanej, warto odpowiednio wybrać rozmiar lub zdecydować się na model, który można zmniejszyć lub zwiększyć, dopasowując go do potrzeb wybranki serca.

By admin