sob.. lip 2nd, 2022

W ostatnich latach bardzo popularne stały się schody drewniane. Są one często wykonywane z kilku powodów.

Przede wszystkim schody drewniane są bardziej efektowne niż każde inne, głównie dlatego, ze drewno już samo w sobie jest piękne i odpowiednio wykonane będą prawdziwa ozdoba domu. Można oczywiście robić schody metalowe czy lastrykowe, jednak schody drewniane są zdecydowanie najlepsze. Przede wszystkim drewno z natury jest cieple, wiec nawet chodząc boso po schodach z drewna, będziemy mieli w nogi bardzo ciepło, zupełnie inaczej niż podczas chodzenia po schodach metalowych. Na drewnianych nie trzeba już układać dywanów, czy ich obijać, ponieważ są piękne i cieple. Nie jest prawda, ze schody drewniane są dużo droższe, ponieważ mimo, ze drewno jest dość kosztowne, nie jest aż tak bardzo drogie. Schody robi się zwykle z drewna bardzo mocnego i twardego. Najczęściej wybór pada na dąb, ponieważ on najbardziej odpowiada wymogom, jakie maja mieć schody. Schody drewniane są wycięte z całości drzewa, czyli musi być to masywna deska, potem są szlifowane aż do uzyskania pożądanego kształtu a na koniec odpowiednio lakierowane. W przypadku zakładów przemysłowych stosowane są schody metalowe, często wykonane z blachy kratkowanej.

Oczywiście wielkość stopni schodowych można dopasować do naszych potrzeb. Jeżeli w budynku jest mało miejsca, wówczas dobrze sprawdzą się się schody kręcone.

Trzeba oczywiście pamiętać o zasadach bhp, w tego rodzaju schodach oraz kładkach powinny być zamontowane specjalne balustrady, które będą właściwe chroniły pracowników. Często mamy także do czynienia z materiałami niebezpiecznymi, przykładowo w zakładach chemicznych mogą być to różnego rodzaju związki, które niekorzystnie wpływają na metal. Dlatego też niektóre rodzaje schodów przemysłowych mogą być wykonane z blachy kwasoodpornej. Ciekawą ofertę stopni schodów przemysłowych można znaleźć na stronie: https://andpolkonin.pl/stopnie-schodowe/. Posiadają one zabezpieczenia antypoślizgowe, co będzie szczególnie ważne, kiedy schody znajdują się na zewnątrz.

By admin