śr. Paź 27th, 2021

Od czasu do czasu pytamy się, jaka jest różnica między wydrukami akrylowymi, a wydrukami na płótnie. Obie są fantastycznymi formami sztuki ściennej, ale mają swoje własne style.

Jeśli nie widziałeś ich wiszących na ścianie, możesz nie być w stanie zrozumieć, jak naprawdę wyglądają, co jest zrozumiałe. Są to całkiem różne formaty, a ten, który wybierzesz, będzie zależał od motywu wnętrza i twoich osobistych preferencji. Pierwotnie mieliśmy tylko obrazy, które były namalowane na płótnie. Obecnie można drukować na samych płótnach, więc zasadniczo wykonuje się zdjęcia cyfrowe, które dostarczają fotografowie, lub twoje własne na potrzeby niestandardowej usługi drukowania na płótnie i drukujemy zdjęcie bezpośrednio na bawełnianym płótnie. Następnie rozciąga się płótno wokół solidnej drewnianej ramy i używa profesjonalnych zszywek, aby mocno je przymocować. Kiedy mówimy o rozciąganiu, trzeba podkreślić, że rzeczywisty obraz nie jest rozciągnięty. Jeśli obraz i rozmiar płótna najlepiej pasują do zwykłego płótna bocznego, po prostu upewniamy się, że obraz jest wydrukowany na przedniej powierzchni ramy, i pozostawiamy zwykłe płótno, aby owinęło się po bokach ramy i tylnej części. Jeśli wydruk na płótnie jest bardziej odpowiedni, wówczas albo zawijamy obraz po bokach, odbijamy obraz na bokach, albo klonujemy na bokach. Jeśli masz osobiste preferencje dotyczące owinięcia lub gładkich boków, zamawiając obraz na płótnie warto to zaznaczyć.

Po zabezpieczeniu wydrukowanego obrazu na płótnie nakładana jest taśma wykończeniowa i lakier nałożony na płótno, aby zapewnić ochronę przed światłem słonecznym i łatwą do wycierania powierzchnię. Wspornik do zawieszania jest następnie mocowany z tyłu drewnianej ramy, dzięki czemu wydruk na płótnie jest gotowy do zawieszenia. Na stronie wydrukinasztuki.pl znajdziemy ofertę wydruków oraz więcej informacji na ten temat. Chociaż wciąż jest to forma sztuki ściennej, która doskonale nadaje się do domu lub biura, obrazy akrylowe są zupełnie inną sprawą. Są to znacznie nowocześniejsze, dopasowane do motywów wewnętrznych obrazy, które mają nowoczesne, modne wzory. Są gotowe do powieszenia w różnych rozmiarach, ale na tym kończy się podobieństwo do płótna.

By admin