pt.. lut 23rd, 2024

Wiele firm, które zajmują się importem lub też eksportem coraz częściej korzysta z usług prywatnych agencji celnych, które pomagają w załatwieniu wielu różnych formalności dotyczących przewozu ale także przygotowania dokumentacji oraz opłat celnych.

Dzięki temu partnerzy mogą skupić się na swojej pracy pozostawiając sprowadzenie towaru do Polski w rękach fachowców. Dzięki temu możemy także zaoszczędzić czas, firmy które zajmuje się eksportem na co dzień wiedzą w jaki sposób szybko odprawić towar oraz odebrać go z portu czy też z lotniska.

Obsługa importu oraz eksportu towarów

Jakie usługi oferuje agencja celna?

Agencje celne zajmują się świadczeniem usług pomiędzy urzędem celnym a firmą, Dzięki wiedzy mogą przeprowadzić klienta przez wszystkie procedury, dzięki czemu zgodnie z prawem będziemy mogli prowadzić transport towarów w obie strony. Może być to współpraca długoterminowa podczas przykładowo eksportu towarów za granicę. Obecnie firmy polskie poszukują odbiorców na terenie całego świata. Strony internetowe oraz poczta elektroniczna ułatwiają wymianę handlową, dodatkowo mamy także do dyspozycji wiele elektronicznych platform sprzedażowych.

Często będziemy mogli liczyć także na wsparcie logistyczne, wiele towarów z zagranicy będzie docierało do Polski do portu lub też do jednego z lotnisk. Wówczas należy towar odebrać, przetransportować na miejsce. Firmy zajmujące się odprawami celnymi, mogą także zająć się transportem, dostarczyć towar pod wskazany adres. Jest to usługa bardzo wygodna, dzięki temu towar będzie bezpośrednio trafiał do odbiorcy. Zatem firmy które zajmują się importem towarów zagranicznych mogą skorzystać z tego typu obsługi, dzięki czemu będą otrzymywały towar bardzo szybko, zatem dodatkowo oszczędzają wiele czasu.

Jeżeli chcemy nawiązać kontakt z firmą która będzie obsługiwała dla nas import oraz eksport towarów warto zwrócić uwagę na ofertę jaką posiada agencja celna dauman logistics, może być to import towarów z zagranicy także z Wielkiej Brytanii, import z każdego kraju na świecie. Oczywiście firma załatwi dla nas wiele spraw związanych z podatkami, cłem, pomoże przygotować odpowiednią dokumentację. Należy pamiętać, iż aby wprowadzić do sprzedaży towar na terenie Unii Europejskiej powinien on posiadać odpowiedni certyfikat.

By admin