czw.. sie 11th, 2022

Oprócz standardowego, obowiązkowego ubezpieczenia OC, na rynku polskim dostępnych jest wiele innych produktów z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Do ich grona zalicza się Autocasco, czyli tak zwane ubezpieczenie AC. Polisa tego rodzaju nie jest obowiązkowa, ale skorzystanie z niej wiąże się z licznymi korzyściami. Warto uzyskać więcej informacji na temat takiego ubezpieczenia, pojazdów, które można nim chronić oraz stawek polis, jakie obowiązują w towarzystwach ubezpieczeniowych. Posiadając taką wiedzę, można ocenić czy dana polisa nadaje się do konkretnych pojazdów i wymagań klientów.

Ubezpieczenie AC – co to jest?

Podstawowe informacje na temat ubezpieczenia AC

Autocasco to ubezpieczenie oferowane w wielu różnych wariantach, które ma na celu chronić pojazd przed niechcianymi skutkami wypadków, kolizji, stłuczek oraz innych zdarzeń drogowych, niezależnie od sprawcy. Co więcej, w zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia, polisa taka chroni przed nagła awarią, kradzieżą i innymi niekorzystnymi sytuacjami generującymi bardzo duże koszty. Opcja ta jest szczególnie polecana w przypadku drogich aut, których kradzież byłaby dużym ciosem, a naprawa sporym obciążeniem dla budżetu.

Podstawowy wariant ubezpieczenia AC obejmuje ubezpieczenie od kradzieży i wypłatę wartości pojazdu z momentu jego zakupu (z opcją ochrony wartości) lub aktualnej wartości rynkowej auta. Rozszerzona wersja obejmuje już ubezpieczenie od zniszczeń, w ramach którego towarzystwo płaci za naprawę pojazdu, części zamienne albo wypłaci szkodę całkowitą, niezależnie od tego kto doprowadził do uszkodzenia samochodu.

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarce internetowej hasło ubezpieczenie AC co obejmuje? Jak widać taki produkt ubezpieczeniowy obejmuje bardzo wiele, w zależności od wybranego wariantu. Składka ubezpieczeniowa w takim przypadku jest uzależniona od doświadczenia kierowcy, historii szkód oraz innych czynników, które są również uwzględniane przy kalkulacji ubezpieczenia OC.

By admin