pt.. lut 23rd, 2024

Postęp w stomatologii estetycznej sprawia, że obecnie każdy może uzyskać idealny uśmiech.

Bez względu na to, jakich wad i uszkodzeń zębów może doświadczyć pacjent, istnieje kilka procedur, na których można polegać, aby je skutecznie skorygować. Poniżej omówimy pięć aktualnych trendów w stomatologii estetycznej.

Nowoczesne zabiegi w stomatologii estetycznej

W gabinecie stomatologicznym możemy skorygować wygląd zębów

Jeśli masz złamane lub wyszczerbione zęby, odpowiednim rozwiązaniem może być wizyta w renomowanym gabinecie dentysty. Jeśli chodzi o stomatologię estetyczną, jest wiele zabiegów, które mogą pomóc zachować i naprawić naturalny wygląd zęba. Niektórzy dentyści pracują tylko nad utrzymaniem funkcjonalności zęba, a nie jego estetyki. Dzięki wiązaniu kompozytowemu możesz uzyskać jedno i drugie. Dentysta użyje materiału kompozytowego, podobnego jak szkliwo zębów. Zabieg jest bezbolesny i przywróci urok twojemu uśmiechowi.

Wiele osób prawidłowo szczotkuje i nitkuje zęby. Jednak z różnych powodów zęby ulegają przebarwieniu. Najczęściej jest to spowodowane piciem herbaty, kawy lub wina, ponieważ te napoje przebarwiają zęby. Przebarwienia zębów mogą również powstawać od nikotyny, kiedy regularnie palimy. Bez względu na to, jak dobrze oczyszczone są zęby, jeśli dana osoba jest nałogowym palaczem, zęby zaczną się przebarwiać. W gabinecie stomatologicznym możemy jednak zdecydować się na wybielanie zębów. Pamiętaj, aby unikać pokarmów i napojów, które plamią i przebarwiają zęby po wybielaniu.

Wybielanie zębów nie jest dla każdego odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ zęby niektórych osób mogą być bardziej wrażliwe. Na szczęście licówki dentystyczne mogą stanowić doskonały sposób na rozwiązanie tego problemu. Licówki porcelanowe są mocowane do zębów w celu ich naprawy. Mogą również ukryć przebarwienia zębów i luki w zębach. Ponadto licówki mogą korygować wygląd krzywych zębów, aby nadać pacjentowi piękny uśmiech. Wiele zabiegów poprawiających wygląd zębów oferuje gabinet stomatologiczny poznań. Bez względu na rodzaj wady zęba, prawdopodobnie istnieje procedura stomatologii estetycznej, która może ją skorygować i zapewnić uśmiech, który pokochasz.

By admin