czw. Maj 6th, 2021

Pompa paliwa czy też oleju jest bardzo ważna i musi działać niezawodnie. Pompa wtryskowa paliwa to bardzo złożony element inżynierii.

Każdy z nich jest skalibrowany w celu dostarczenia odpowiedniej ilości paliwa przez wtryskiwacz paliwa do komory spalania. Zapewnia to maksymalną moc wyjściową i optymalne zużycie paliwa. Chociaż ich złożoność sprawia, że wymiana pojedynczych części jest skomplikowana, stosunkowo łatwo jest zamontować całe części zamienne na miejscu. W większości przypadków pompa wtryskowa jest napędzana pośrednio z wału korbowego za pomocą kół zębatych, łańcuchów lub paska zębatego – często paska rozrządu – który również napędza wałek rozrządu. Obraca się o połowę szybciej niż wał korbowy w tradycyjnym czterosuwowym silniku. Czas jest dokładnie ustawiony zgodnie z modelem silnika, który obsługuje, tak że pompa wtryskowa wprowadza odpowiednią objętość oleju napędowego do komory cylindra zaledwie ułamek sekundy, zanim cylinder osiągnie górną martwą pozycję suwu sprężania.

Dzięki temu paliwo staje się dostępne tylko z wtryskiwacza paliwa w krytycznym punkcie cyklu.

W tym momencie ciepło wytwarzane z bardzo wysokiego sprężania tłoka powoduje zapłon oleju napędowego, generując moc dla silnika. Ponieważ pompy wtryskowe pracują tysiące razy na minutę, zapewnienie ich niezawodności jest kluczowym wyzwaniem dla każdego dostawcy, a nasze własne oryginalne pompy, zostały zaprojektowane z myślą o precyzyjnych wymaganiach silnika. Nasze pompy wtryskowe są zaprojektowane zgodnie z najwyższymi specyfikacjami i zapewniają dokładną kalibrację i dostawę paliwa. To z kolei pomaga zoptymalizować cykle spalania, maksymalizując w ten sposób moc, wydajność i zużycie paliwa. Chociaż staraliśmy się, aby proces instalacji był jak najprostszy, w praktyce może być potrzebna pomoc lokalnego dystrybutora. Ważne jest, aby upewnić się, że konfiguracja jest prawidłowa, ponieważ pompa wtryskowa paliwa odgrywa rolę w ograniczaniu emisji z silnika. Każda osoba która posiada duże gospodarstwo rolne może zakupić zbiornik na ropę aby tankować łatwo paliwo, bez konieczności wyjazdów do stacji paliw. Dobrym rozwiązaniem jest pompa viscomat, która działa niezawodnie w różnych warunkach.

By admin