śr. Paź 27th, 2021

Na jednym z poprzednich warsztatów (Kwiaty w „krysztale”) użyłem już suszonych kwiatów i ziół.

W tym małym warsztacie opowiem o dwóch prostych metodach jak suszyć kwiaty, których używam. To jest suszenie w książkach i suszenie w soli. Pierwsza metoda daje płaski wynik, druga pozwala zaoszczędzić objętość.

Do płaskiego suszenia należy przygotować:

  • stare książki
  • biały papier biurowy
  • drobna sól „Extra”
  • kubki (pudełka, słoiki)
  • nożyczki
  • pęsety

Trochę teorii. Podczas suszenia roślin należy przestrzegać pewnych zasad, które pomogą lepiej zachować kolor i kształt roślin. Mam tylko trzy takie zasady.

Pierwsza zasada: zbieranie kwiatów i ziół powinno odbywać się tylko przy suchej pogodzie, gdy krople porannej rosy lub deszczu są całkowicie suche. Mokre rośliny będą gnić, a nie wysychać. Miałem doświadczenie w suszeniu kwiatów późną jesienią, w deszczowo-błotnistą pogodę: niektóre kwiaty zostały wysuszone (ale kolor po wysuszeniu stał się wyraźnie bledszy), a przytłaczająca masa poszła na marne … Można zamówić dostawę kwiatów wysyłka kwiatów do niemiec.

Druga zasada: wybierz kwiat – natychmiast wyląduj. Świeżo zebrane kwiaty przez pewien czas zachowują kształt płatków, dzięki czemu można je łatwo układać do suszenia w razie potrzeby.

Nie zawsze pod ręką jest wszystko, co potrzebne do suszenia, więc istnieje całkowicie zrozumiałe pragnienie, aby wybrać bukiet i zająć się nim w domu. Problem polega na tym, że w drodze do domu kwiaty są lekko podciągnięte i wyprostowanie płatków będzie dość trudne. Chociaż możliwe są tutaj wyjątki: wiele zależy od grubości płatków i kształtu samego kwiatu. Na przykład nierozgałęzione pąki dzikiej róży całkiem mieszkają w domu w kieszeni koszuli, ale bratki nie będą długo czekać.

I moja trzecia zasada: musisz zaopatrywać się w duże ilości. Jeśli chcesz zrobić parę kolczyków, oznacza to, że kwiaty powinny być suszone nie 2, ale znacznie więcej. Ponieważ bez względu na to, jak próbujesz pięknie rozłożyć płatki i położyć kwiat, po wyschnięciu wszystko okaże się nie do końca zgodne z przeznaczeniem. A możliwość wyboru najbardziej udanych opcji będzie bardzo pomocna. Ponadto kwiaty są delikatne, mają tendencję do pękania w najbardziej nieodpowiednim momencie. Doświadczeni kwiaciarnie wciąż mają wiele innych zasad, które zależą od konkretnego kwiatu (jego kształtu, koloru i innych cech). Ale te trzy mi wystarczą. Teraz powiem ci bezpośrednio o tym, jak suszę kwiaty.

By admin