czw.. lis 30th, 2023

Czasami nie wiemy, kiedy zbliża się termin kolejnego przeglądu naszego samochodu.

Brak takiej wiedzy może być jednak kosztownym przeoczeniem, ponieważ jeśli nadal jest objęty gwarancją i jeśli nie zostanie serwisowany w odpowiednim czasie, gwarancja może zostać unieważniona przez producenta.

Kiedy należy udać się z samochodem na przegląd

Przegląd rejestracyjny zakupionego za granicą auta

Zwykle pojawia się zamieszanie, ponieważ producenci określają datę następnego przeglądu samochodu jako konieczną po określonym przebiegu kilometrów lub w ciągu 12 miesięcy od poprzedniej usługi. Tak więc ktoś, kto ma przebieg poniżej przeciętnego i koncentruje się tylko na przebiegu, na przykład 20 000 km, może nie udać się na przegląd samochodu w ciągu roku, ponieważ nie zbliży się do tego przebiegu w ciągu roku. Podobnie ktoś, kto podróżuje bardzo dużo, osiągnie okres między przeglądami w czasie krótszym niż rok, a jeśli nie będzie bacznie obserwował swojego licznika, może nie oddać go do przeglądu w określonym przebiegu i utracić gwarancję.

Na właścicielu samochodu nadal spoczywa odpowiedzialność za przestrzeganie parametrów harmonogramu przeglądów wyszczególnionych w ofercie gwarancyjnej, serwisowej i pielęgnacyjnej pojazdu, aby zapewnić, że pojazd działa w sposób prawidłowy i jest bezpieczny. Zależy to w dużej mierze od odstępów czasu między przeglądami i ilości przebiegu pojazdu od ostatniego przeglądu. Ogólnie rzecz biorąc, twój samochód powinien być serwisowany raz w roku lub co około 20000 kilometrów, podstawowa usługa pomoże utrzymać płynną i bezproblemową pracę samochodu.

Większość warsztatów samochodowych oferuje szereg usług, ale tylko warsztaty zatwierdzone przez producentów mogą zapewnić odpowiedni przegląd, pomagając utrzymać twój pojazd na gwarancji i zapewniając, że wszystko działa w nim niezawodnie. Możesz umówić się w autoryzowanym warsztacie na przegląd rejestracyjny Lublin to miasto, gdzie znajdziemy wiele autoryzowanych stacji diagnostycznych. Również auta sprowadzone zza granicy muszą zostać poddane przeglądowi rejestracyjnemu, aby wiedzieć, że pojazd może bezpiecznie poruszać się po naszych drogach, czasem trzeba również dostosować reflektory do europejskich standardów, aby nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka.

By admin