wt.. lip 23rd, 2024

Producenci samochodów ciężarowych dokładają wszelkich starań aby ich pojazdy były jak najbardziej wygodne, kabiny przestronne, dzięki czemu kierowca czuję się w nich dobrze, może przez dłuższy czas bez uczucia zmęczenia prowadzić pojazd.

Dodatkowo także warto pamiętać iż często w samochodach ciężarowych znajdują się z tyłu leżanki, gdzie kierowca może odpocząć po podróży. Obecnie producenci oferują bardzo wygodne pojazdy, gdzie kierowca może wypoczywać na materacu z kilku strefowymi sprężynami, znajdziemy tam także często mały telewizor, odtwarzacz, wszystko aby zapewnić kierowcy jak największy komfort.

Jak zapewnić komfort kierowcy?

Filtrowanie powietrza w kabinie kierowcy

Oczywiście bardzo ważne są także systemy odpowiadające za utrzymanie odpowiedniej temperatury, klimatyzacji w kabinie kierowcy, pamiętajmy iż często w lecie mogą panować bardzo wysokie temperatury, dlatego też odpowiednie schłodzenie kabiny będzie bardzo istotne. Podobnie w okresie zimowym podgrzanie kabiny do komfortowej temperatury także będzie bardzo ważne. Oczywiście nie możemy dopuścić do tego aby kierowca poczuł się w czasie jazdy senny, powinien mieć zapewnione wygody, także posiada możliwość odpowiedniego regulowania fotela w różnych kierunkach.

Oczywiście należy zadbać o właściwy stan klimatyzacji, zastosować odpowiedniego rodzaju filtry, także kabinowe filtry powietrza które będą odpowiadały za oczyszczanie powietrza które znajduje się w kabinie, należy dołożyć wszelkich starań aby były one w wymieniane podanym okresie eksploatacyjnym. Zadaniem filtrów jest odpowiednie wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń jakie znajdują się w powietrzu które nie mogą przedostawać się do kabiny, będzie to kurz, brud, także różnego rodzaju mikroskopijne cząsteczki, różnego rodzaju pyłki. Należy zwrócić uwagę aby były to filtry jak najwyższej jakości, które pozwolą na komfortową jazdę, dzięki temu kierowca nie będzie odczuwał uczucia senności, z pewnością będzie to wpływało pozytywnie na bezpieczeństwo pracy.

Jest to element wyposażenia pojazdu który należy sprawdzać, z pewnością należy okresowo wymieniać filtry, możemy zakupić oczywiście tego rodzaju rozwiązania do wszystkich marek samochodów ciężarowych, przykładowo Man filtr powietrza kabinowy – DBK Parts z pewnością charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, bardzo dobrze filtruje wszystkie zanieczyszczenia jakie znajdują się w powietrzu, dzięki czemu jest to rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez firmy posiadające duże floty pojazdów.

By admin