nie. Lis 28th, 2021

Wiele domów w całym kraju jest słabo ocieplonych, a jeśli i w twoim domu nie ma wystarczającej izolacji, możesz marnować energię i sprawiać, że twój dom nie będzie tak ciepły i komfortowy, jak to jest możliwe przy odpowiednim ociepleniu budynku.

Jedną z najczęściej nieizolowanych lub pomijanych przy ocieplaniu nieruchomości części w domu jest strych, jednak prawidłowa izolacja poddasza to świetna inwestycja.

Jeśli nie masz ocieplonego poddasza, twój dom nie jest odpowiednio izolowany

Dlaczego warto zainwestować w ocieplanie poddaszy?

Zdecydowanie warto zainwestować nieco gotówki, aby upewnić się, że strych, podobnie jak reszta domu, jest odpowiednio ocieplony. Poprawa izolacji lub zlecenie ocieplenia poddasza z pewnością zwróci się właścicielom nieruchomości w postaci niższych rachunków za ogrzewanie domu. Odpowiednio ocieplony dom sprawia, że nie ucieka z niego ciepłe powietrze, a tym samym nie musimy mocno dogrzewać pomieszczeń zimą. Jeśli Twój dom jest niedostatecznie izolowany, istnieje duża szansa, że płacisz więcej, niż powinieneś, za ogrzewanie zimą i chłodzenie latem.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że poprawiając izolację w domu, zwłaszcza ocieplając poddasze, skąd wypływa najwięcej ciepła, można zaoszczędzić średnio 15 procent na kosztach ogrzewania i chłodzenia domu. To może wydawać się początkowo niewiele, ale daje to rocznie sporą sumę, którą możemy przeznaczyć na inne cele. Poprawa izolacji może również zwiększyć ogólne bezpieczeństwo twojego domu, ponieważ pomaga zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym wilgocią i ciepłem. Uszkodzenie to może spowodować przykładowo gnicie lub wypaczenie drewna i otaczających go struktur, co może skutkować zarwaniem się sufitu czy tarasu. Trzeba się wtedy liczyć z bardzo wysokimi kosztami naprawy i remontu uszkodzeń. Nagromadzenie się wilgoci może również prowadzić do rozwoju pleśni, która może być toksyczna i powodować wiele problemów zdrowotnych.

Jak widać, powodów, dla których warto zainwestować w ocieplanie poddaszy jest wiele. W ten sposób chronimy swoją własność i zapewniamy rodzinie komfortowe warunki do życia.

By admin