niedz.. maj 19th, 2024

Aparaty korekcyjne odgrywają niezwykle istotną rolę w procesach leczenia problemów powiązanych z krzywymi zębami oraz zgryzem.

W wyniku różnych czynników ludzie cierpią z powodu mniej lub bardziej zaawansowanej krzywizny. Na szczęście różne typy aparatów stałych i ruchomych pozwalają na znaczne, a nawet całkowite przywrócenie prawidłowego ułożenia zębów. Jest to szczególnie ważne nie tylko pod względem estetyki uśmiechu, ale również pozwala to na ochronę przed wieloma dolegliwościami i chorobami uzębienia.

Zalety niewidocznych aparatów do prostowania zębów

Wysokiej jakości niewidoczne aparaty – podstawowe informacje

Do grona metod leczenia zaliczane są aparaty nazębne. Wiele z nich oferowanych jest w wersji niewidocznej. Są to między innymi aparaty stałe wykonane z materiałów przeźroczystych oraz w kolorze zębów, a także aparaty lingwalne umieszczone po stronie wewnętrznej. Istnieją też przeźroczyste aparaty ruchome w formie zestawów specjalnych nakładek korygujących. Atutem takich rozwiązań jest więc ich duża różnorodność i przystosowanie do leczenia wielu standardowych oraz bardziej skomplikowanych wad.

Bardzo ważną zaletą docenianą przez wielu pacjentów jest oczywiście niewidoczność takich elementów korygujących. Oznacza to, że leczenie z wykorzystaniem tego typu metod wpływa korzystnie nie tylko na zdrowe ułożenie zębów, ale jednocześnie nie wpływa ono negatywnie na estetykę uśmiechu w czasie terapii. Warto zaznaczyć, że aparaty tego typu są również odpowiednio trwałe, ponieważ bazują na wysokiej jakości materiałach dostosowanych do takiego leczenia oraz do zróżnicowanych wymagań pacjentów.

Porządne, estetyczne i funkcjonalne aparaty na zęby niewidoczne są dostępne w wielu wersjach u porządnych ortodontów. Pracownicy placówek ortodontycznych dokładnie badają stan uzębienia i tworzą tradycyjne modele na bazie gipsowych wycisków lub modele trójwymiarowe. Dzięki nim możliwe jest wybranie aparatu dopasowanego do konkretnego problemu. Samo poszukiwanie lekarzy zajmujących się takimi formami leczenia nie jest trudnym zadaniem. Wiele klinik i gabinetów posiada bowiem własne wizytówki oraz strony internetowe z istotnymi informacjami.

By admin