nie. Lis 28th, 2021

Siedzisko kubełkowe, tradycyjne, rozkładane… Dla młodych rodziców te pojęcia mogą być dość problematyczne. Czym się różnią i które z nich będzie dla Was najlepsze? Wybór odpowiednego wózka dziecięcego to wcale nie taka łatwa sprawa!

U różnych producentów można spotkać się z różnymi określeniami na poszczególne typy siedzisk w wózkach spacerowych Warszawa. Niektóre wózki mają możliwość regulowania siedziska, inne pozostają nieruchome. Coraz częściej w sklepach spotyka się również siedziska, które są rozkładane całkowicie na płasko. Tak jest w przypadku spacerówek tradycyjnych i rozkładanych. Z pierwszych mogą korzystać dzieci od szóstego miesiąca życia, z kolei od drugich już nawet noworodki, ponieważ siedzisko można rozłożyć całkowicie do pozycji leżącej. Wiele różnych propozycji znajdziesz w sklepie internetowym wozki-foteliki.pl.

Czym charakteryzuje się siedzisko kubełkowe?

Wózki dziecięce z siedziskiem kubełkowym to takie, w których można regulować nie tylko oparcie, ale również siedzenie, a także podnóżek. Zazwyczaj konstrukcja jest tak wygodna, że można to zrobić przy użyciu jednej ręki. Za ich sprawą dziecko zawsze siedzi w odpowiedni sposób, co jest zdrowe dla jego postawy. W sklepach można znaleźć propozycje z mniej, a także bardziej płaską pozycją leżącą. Warto pamiętać o tym, że tego typu wózki można ustawiać zazwyczaj w trzech różnych pozycjach: leżącej, półleżącej, a także siedzącej.

Siedzisko w typie półkubełkowym

W sklepach można znaleźć również wózki z siedziskiem półkubełkowym. W tym przypadku rodzic może dowolnie regulować podnóżek, niezależnie od całej konstrukcji. Z kolei siedzenie, a także oparcie reguluje się jednocześnie. W rezultacie dziecko cały czas ma odpowiednie podparcie dla pleców, a także nie zsuwa się z wózka. Jest to z pewnością bardzo wygodna i komfortowa propozycja dla każdego dziecka, a także rodzica.

Siedzisko w typie hamak

Część rodziców decyduje się na wózek z siedziskiem w typie hamak. W tym wariancie siedzenie nie jest przymocowane na sztywno, tylko jest w odpowiedni sposób podwieszone, a zatem delikatnie się buja. W sklepach znajdziesz zarówno takiego siedziska, w których oparcie można regulować, jak i takie, w których nie można tego robić. W tym przypadku dziecko może szybko usnąć, ponieważ podczas spaceru cały czas delikatnie się kołysze.

Jak sama widzisz, wybór odpowiedniego wózka spacerowe wcale nie jest łatwym zadaniem. Przed Tobą trudne decyzje, dlatego dokładnie je przemyśl i wybierz mądrze! Nigdzie się nie spiesz i dokładnie przejrzyj ofertę sklepu internetowego www.wozki-foteliki.pl.

By admin