pt.. lut 23rd, 2024

Dobrze wykonane ogrodnictwo może być bardzo satysfakcjonującym zajęciem.

Nic nie przebije smaku pomidora, który sam wyhodowałeś, ani zapachu twoich własnych kwiatów. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz jako ogrodnik, czy uprawiasz przez całe życie, zawsze jest coś nowego do nauczenia się. Oto kilka wskazówek, z których może skorzystać każdy ogrodnik.Zawsze uprawiaj to, co działa we właściwym obszarze. Jeśli kapusta nie działa w jednym klimacie, ale marchewka tak, to jest to wytrzymała uprawa marchwi, którą należy posadzić, a uprawa kapusty powinna być niewielka. Porozmawiaj z sąsiadami i zobacz, co im pomaga, aby zmaksymalizować wydajność własnego ogrodu.Siej rośliny po kolei, aby uzyskać stabilne zbiory. Uprawiając warzywa, takie jak kukurydza, groszek cukrowy i sałata, które dojrzewają według bardzo przewidywalnego harmonogramu, wykonaj dwa lub trzy siewy w odstępie dwóch tygodni, aby wydłużyć okres zbiorów. Możesz również posadzić dwie różne odmiany tego samego dnia o różnym czasie dojrzewania, aby zapewnić dłuższy sezon.Rozważ wykorzystanie swojego ogrodu do uprawy ziół kuchennych. Zioła takie jak bazylia, mięta, pietruszka, kolendra, rozmaryn i koper są niezbędne w wielu potrawach, ale ich zakup w sklepach może być bardzo drogi. Te kulinarne zioła są jednak bardzo tanie i łatwe w uprawie we własnym ogrodzie.Podczas uprawy ziemniaków upewnij się, że wybierasz odmianę o zawartości skrobi, która odpowiada sposobowi ich gotowania. Im więcej skrobi jest w ziemniaku, tym suchszy i bardziej łuszczący się będzie po ugotowaniu. Ziemniaki nadające się do zacierania zawierają około 7% skrobi. Te ziemniaki szybko się gotują i zachowują wysoką zawartość wilgoci, dzięki czemu są łatwe do zmiażdżenia. Proste sposoby na ulepszenie ogrodu w domu

Pieczone ziemniaki mają zawartość skrobi od 15% do 18%, a smażone ziemniaki mają najwyższy poziom (22%).Zaplanuj swój ogród, zanim go posadzisz.

Użyj swoich pakietów nasion, aby stworzyć zabawne markery, które będą przypominać Ci, gdzie rośnie każdy rodzaj rośliny. Ponadto, twoje małe rośliny lub grupy roślin, których liczba jest ograniczona, nie zginą, jeśli masz duży ogród.Jeśli spędzasz dużo czasu na dbaniu o swój ogród, zaopatrz się w taczkę ogrodniczą. Możesz umieścić wszystkie potrzebne artykuły ogrodnicze na taczce i łatwo przenosić ją po różnych częściach ogrodu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na szukanie różnych materiałów za każdym razem, gdy musisz zadbać o swój ogród.Mydło do mycia naczyń może odstraszać owady. Jeśli znajdziesz owady niszczące Twój ogród, napełnij butelkę ze spryskiwaczem wodą i dodaj odrobinę mydła do naczyń. Spryskaj liście swoich roślin i obserwuj uciekające owady. Zostawią Twój ogród w spokoju, dopóki mydło się nie zmyje. Po prostu zastosuj ponownie w razie potrzeby.Aby wyhodować wspaniałe ziemniaki, posadź je w workach jutowych. Po prostu napełnij worek ziemią, posadź pąki i pozwól mu odpocząć w swoim ogrodzie. Ta metoda uprawy zapewnia lepszy przepływ powietrza i pozwala na doskonały drenaż. Jest to również świetny sposób na uprawę ziemniaków, jeśli w Twoim ogrodzie brakuje miejsca.Aby pozbyć się jednocześnie chwastów i domowych śmieci, użyj rozdrobnionej poczty jako nawozu. Weź podarte kawałki poczty, zmocz je i połóż w swoim ogrodzie. Zapobiegnie to wzrostowi chwastów w miejscach, w których zostaną ułożone, a także pomoże twoim roślinom w walce z chorobami.Jak w przypadku każdej rozrywki, twoje ogrodnictwo przyniesie korzyści, jeśli będziesz się stale kształcić. Bez względu na to, jaki masz poziom umiejętności, zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego, co uczyni Cię lepszym ogrodnikiem. Zastosuj niektóre z tych pomysłów, a wkrótce Twój ogród rozkwitnie bardziej niż kiedykolwiek.

By admin