pon.. maj 23rd, 2022

Żadne medyczne leczenie estetyczne, niezależnie od jego dotychczasowych osiągnięć i rezultatów, samo w sobie nie jest cudem.

Wyniki każdego niestandardowego niechirurgicznego zabiegu kosmetycznego będą się różnić w zależności od samego zabiegu, umiejętności specjalisty medycyny estetycznej wykonującego zabieg oraz tego, jak Twoja skóra zareaguje na zabieg, aby rozpocząć regenerację i odnowę. Jednak praktyki pielęgnacji skóry przed i po każdym zabiegu estetycznym mogą zmienić bardzo wiele pod względem ogólnego wyniku, szczególnie w przypadku zabiegów opartych na laserach. Bez odpowiedniego wsparcia poprzez pielęgnację przed i po zabiegu skóra może nie zagoić się prawidłowo. Z tego powodu konieczne jest wspieranie zdrowia skóry przed każdym zabiegiem i podczas okresu regeneracji, aby zapewnić najlepsze wyniki. Innymi słowy, zabieg estetyczny z pewnością odniesie odpowiednie rezultaty, ale dla zapewnienia optymalnych efektów konieczna jest prawidłowa pielęgnacja skóry.

Główne cele każdej rutynowej pielęgnacji skóry po zabiegu z zakresu medycyny estetycznej obejmują gojenie i łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia skóry, zapobieganie przebarwieniom pozapalnym i stanom zapalnym oraz łagodzenie wrażliwości na promieniowanie UV.

W przypadku zabiegów niechirurgicznych medycyny estetycznej, które mogą zwiększyć wrażliwość skóry lub pozostawić miejsce zabiegu ciepłe w dotyku, można zastosować uspokajającą maskę do pielęgnacji skóry w celu odprężenia, a także jako sposób na zwiększenie nawilżenia skóry i dostarczenie jej niezbędnych składników odżywczych na okres gojenia. Głęboko nawilżające kremy i serum na noc mogą również działać kojąco, gdy skóra regeneruje się w ciągu nocy, kupisz je tutaj https://novaclear.eu/cialo/skora-po-zabiegach-medycyny-estetycznej/. Jednak przed nałożeniem czegokolwiek na skórę należy najpierw zapytać kosmetologa, czy jest to bezpieczne, ponieważ niektóre zabiegi, takie jak frakcyjne odnawianie skóry, mogą wymagać, aby nic nie dotykało skóry przez 24 godziny. Upewnij się, że stosujesz krem blokujący promieniowanie ultrafioletowe i unikaj ekspozycji na słońce, gdy to możliwe, szczególnie natychmiast po zabiegu.

By admin