pon.. wrz 26th, 2022

Ciepło w ruchliwej kuchni może wpływać na jakość pracy, a nawet zdrowie podczas długotrwałej pracy w gorących i tętniących życiem kuchniach, dlatego wybór odzieży, która zapewnia chłód i wygodę podczas pracy, jest koniecznością.

Wybierz odzież, która ma otwory wentylacyjne lub luźny krój, aby ułatwić cyrkulację powietrza wokół ciebie, oraz krótkie rękawy, które utrzymają chłodne ramiona. Materiały powinny być również łatwe do prania, aby kurtka, fartuch, spodnie lub nakrycie głowy pozostały w doskonałym stanie po użyciu. Często ubrania dla gastronomi posiadają możliwość wykonania naszyć przykładowo z logo lub też nazwą danej restauracji. Czasem też mogą pojawić się na nich imiona pracowników. Tradycyjne marynarki szefa kuchni są dwurzędowe i mają wyrazisty, biały krój, stąd pochodzi określenie. Biel została wybrana, aby reprezentować czystość i profesjonalizm. Obecnie również popularne są także czarne ubrania, lub też w kolorach kojarzonych z daną restauracją. Jednak biel jest nadal najpopularniejszym wyborem na ubiór szefa kuchni. Oprócz kurtek szefa kuchni są też spodnie szefa kuchni, spodnie tego rodzaju często mają kraciasty wzór najczęściej czarno-biały aby ukryć drobne plamy.

Zwykle są wykonane z bawełny i mogą być wyposażone w powłoki teflonowe, które chronią przed wyciekami i niebezpiecznymi gorącymi płynami, co zapewnia dodatkową ochronę.

Oczywiście muszą być wykonane z materiałów niepalnych i nie topiących się. Materiał musi być z pewnością przewiewny, w kuchni często jest gorąco, dlatego też ubrania muszą łatwo odprowadzać ciepło. Obecnie materiały z jakich zrobiona jest odzież dla gastronomii są coraz nowocześniejsze. Właściciele restauracji coraz chętniej kupują eleganckie stroje swoim kelnerom, ale także pracownikom kuchni, ponieważ są oni wizytówka firmy. Można oczywiście zamawiać stroje, które będą dostosowane indywidualnie dla danej restauracji. Oczywiście w kuchni ważne będą także odpowiednie rękawice kuchenne, obecnie można kupić je także w internecie na stronie www.sklep.spart.com.pl/category/rekawice. Zakupy w sklepach internetowych to dobry pomysł ze względu na korzystne ceny.

By admin