wt.. cze 18th, 2024

Specjalne aparaty korekcyjne są elementami odgrywającymi bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o leczenie różnych problemów związanych z krzywizną zgryzu, a także uzębienia.

Różne czynniki powodują powstawanie mniej oraz bardziej zaawansowanego skrzywienia. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele rodzajów aparatów w wersji stałej i ruchomej, które umożliwiają znaczące i często całkowite przywrócenie odpowiedniego ułożenia oraz wzrostu zębów. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na estetykę uśmiechu, ale również pod względem ochrony przed różnymi chorobami i przedwczesną utratą zębów stałych.

Niewidoczne aparaty prostujące zęby i ich mocne strony

Aparaty niewidoczne – kluczowe informacje

Skuteczne metody leczenia problemów ortodontycznych obejmują wspomniane wyżej aparaty nazębne. Spore ich grono jest dostępne w niewidocznej wersji. Do tego grona zaliczane są aparaty bazujące na materiałach w kolorze zębów czy też przezroczystych. Godne uwagi są też aparaty lingwalne umieszczane po wewnętrznej stronie zębów. Warto też pamiętać o przezroczystych ruchomych nakładkach korygujących. Mocną stroną takich aparatów jest ich szeroki wybór i możliwość dopasowania metod leczenia do wad i problemów o różnym stopniu zaawansowania.

Do grona kluczowych atutów docenianych przez szerokie grono pacjentów, należy zaliczyć fakt, że takie aparaty korygujące są niewidoczne. Innymi słowy można w skuteczny sposób nie tylko poprawiać ułożenie zębów, ale możliwe jest również zapewnienie odpowiedniego poziomu estetyki uśmiechu podczas wielotygodniowego leczenia. Trzeba dodać, że takie aparaty charakteryzują się wysokim poziomem trwałości, ponieważ obejmują odpowiedniej jakości materiały dopasowane do metod leczenia i różnorodnych wymagań pacjentów.

Estetyczne, solidne i funkcjonalne niewidoczne aparaty na zęby oraz nakładki promowane hasłami, takimi jak Invisilign Tychy, są oferowane przez szerokie grono ortodontów. Pracownicy zatrudnieni w placówkach zajmujących się takim leczeniem, oferują precyzyjne badanie stanu zębów. Na bazie gipsowych wycisków czy też nowoczesnych modeli trójwymiarowych możliwe jest dopasowanie aparatu do danej budowy zgryzu oraz konkretnego problemu. Szukanie lekarzy, którzy zajmują się takim leczeniem, nie stanowi obecnie dużego kłopotu. Duże grono gabinetów i klinik dysponuje bowiem własnymi stronami internetowymi z dokładnymi opisami oferowanych metod leczenia.

By admin