pt.. lut 23rd, 2024

Dzbanek filtrujący wodę powinien znajdować swoje stałe miejsce w każdej kuchni. Korzystanie z niego jest proste i wygodne, a przy tym niesie za sobą szereg korzyści, które nie dla wszystkich są oczywiste. Dlaczego więc warto mieć dzbanek z filtrem w swoim domu?

Dzbanek z filtrem poprawia jakość wody

Filtr wody umieszczony w dzbanku ma za zadanie przede wszystkim poprawić jakość wody kranowej w odniesieniu do jej smaku, zapachu i barwy. Jest to możliwe za sprawą usunięcia z niej związków chloru, metali ciężkich i innych substancji, które mają wpływ na te cechy wody bieżącej. Co więcej, dzbanki filtrujące są w stanie redukować twardość wody, zapobiegając wytrącaniu się z niej kamiennego osadu. Sprawia to, że woda filtrowana jest nie tylko smaczniejsza i zdrowsza, ale również bezpieczniejsza do stosowania w czajnikach, żelazkach czy ekspresach do kawy (przedłuża ich żywotność). Wodę z dzbanka filtrującego można pić bez żadnych dodatków, ale warto stosować ją również jako bazę podczas przygotowywania napojów i posiłków. Poprawi ona ich walory smakowe, zapachowe i wizualne. 

Dzbanek z filtrem zastępuje wodę butelkowaną

Nawadnianie organizmu to bardzo ważny aspekt zdrowego trybu życia, ponieważ woda reguluje wiele procesów fizjologicznych. Każdy powinien pić około 2,5 litra wody dziennie, ale chcąc zadbać o taki poziom nawodnienia, musimy stale zaopatrywać się w bardzo duże ilości wody butelkowanej. Alternatywnym rozwiązaniem jest korzystanie z dzbanka z filtrem, który pozwala na poprawę jakości nawet do 200 litrów wody kranowej. Dzięki dzbankowi możemy odciążyć zarówno swój portfel, jak i środowisko. W domu wystarczy regularnie zmieniać filtr w dzbanku, zaś poza domem można korzystać z butelki filtrującej, która działa na takiej samej zasadzie. Biorąc pod uwagę istotę odpowiedniego nawadniania organizmu, korzystanie z dzbanków i butelek z filtrem ma również tę zaletę, że smaczna woda jest zawsze pod ręką, a to ułatwia naukę zdrowego nawyku sięgania po nią wielokrotnie w ciągu dnia. 

Dzbanek z filtrem to wygoda

Pod wieloma względami dzbanek z filtrem, stanowiący stały element wyposażenia kuchni, to bardzo wygodne rozwiązanie. Taki produkt jest łatwy w utrzymaniu – wystarczy jedynie regularnie (co około miesiąc) zmieniać w nim filtr i przy tej okazji dokładnie myć wszystkie części dzbanka wodą z płynem do mycia naczyń. Samo filtrowanie wody jest dla użytkownika dziecinnie proste, gdyż należy w tym celu jedynie podstawić otwór pod kran i wypełnić komorę chłodną bieżącą wodą. Później pozostaje już tylko odczekać na zakończenie filtracji, co z pewnością zajmuje mniej czasu niż wyprawa do sklepu po wodę butelkowaną. Podobne zasady dotyczą korzystania z butelki z filtrem, którą również wypełnimy płynem w dowolnym miejscu z dostępem do wody bieżącej, czyli również w szkole czy w pracy. 

Jak widać, zakup dzbanka z filtrem wody do domu to rozwiązanie korzystne pod wieloma względami. Przefiltrowana woda jest odpowiednia do picia i do gotowania, a także do korzystania z urządzeń AGD. Stosowanie dzbanka na co dzień to ekologiczny, ekonomiczny i wygodny wybór, który dodatkowo ułatwia dbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu.

By admin