sob.. lip 2nd, 2022

Wybór styropianu izolacyjnego do naszego domu nie zawsze jest rzeczą łatwą, Warto zwrócić uwagę iż różne wersje styropianu będą się różniły właściwościami.

Oczywiście na początku zwracamy uwagę na współczynnik lambda czyli współczynnik określający przenikalność cieplną. W tym przypadku możemy wyróżnić podział na styropian z dodatkiem grafitu oraz tradycyjny styropianu biały, z pewnością szara wersja będzie lepszym izolatorem. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę na cenę, tak aby koszt ocieplenia nie zmieścił się w naszym budżecie.

Jakie właściwości posiada styropian?

Wybór styropianu w zależności od przeznaczenia

Różne rodzaje styropiany będziemy układali w zależności od miejsca które ma być izolowane, na elewacji będziemy układali standardowy styropian, jednak warto zwrócić uwagę iż w przypadku ocieplania podłóg będziemy potrzebowali specjalnego styropianu podłogowego który jest mocniejszy, bardziej odporny na ściskanie. Należy bowiem pamiętać iż na styropianie zostanie wykonana wylewka betonowa, szczególną uwagę należy zwrócić w przypadku kiedy będziemy zakładali ogrzewanie podłogowe tutaj także należy zastosować grubą warstwą styropianu która będzie izolowała rury od powierzchni gruntu.

Styropian posiada niską wagę, w środku znajdziemy wypełnienie z materiałów które rozszerzają się podczas produkcji, zawierają powietrze dzięki czemu jest to świetny materiał izolacyjny, który może być stosowany we wszystkich miejscach która chcemy ocieplić. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę iż w przypadku poddasza często możemy połączyć styropian przykładowo z pianką poliuretanową która gęstniejąc będzie rozszerzała swoją powierzchnię, dzięki czemu będzie lepiej wnikała we wszystkie miejsca trudno dostępne. Dzięki temu połączeniu będziemy mogli uzyskać świetną izolację cieplną ale i akustyczną.

W przypadku kiedy nie chcemy zakładać zbyt dużej warstwy izolacyjnej ze styropianu, dobrym sposobem na izolację będzie styropian grafitowy, różne rodzaje tego styropianu znajdziemy na stronie styropian 20 cm także w wersji z grafitem. Warto zwrócić uwagę iż posiada on dużo lepsze właściwości izolacyjne od standardowego białego styropianu. W ten sposób możemy lepiej izolować nasze budynki. Z pewnością elewacja ocieplona szarym styropianem będzie lepiej zabezpieczona pod względem termicznym.

By admin