pon.. wrz 26th, 2022

Już od dawna wiadomym jest, że w dzisiejszych czasach nawet w przypadku utraty swoich stałych zębów, istnieje możliwość odbudowy ich i mimo zrządzeń losu cieszenia się z pełnego i przede wszystkim pięknego uzębienia.

Obecnie zabieg wstawienia implantów zębowych jest na tyle rozwinięty, że praktycznie każdy z nas może skorzystać z takiej usługi. Wziąć należy pod uwagę jeden bardzo ważny czynnik, a mianowicie cenę. Implantologia to jedna z najdroższych dziedzin stomatologii, która niestety zazwyczaj przerasta typowego Kowalskiego pod względem tego ile pieniędzy musiałby wyciągnąć ze swojego portfela, nawet jeśli mówimy tylko o implancie jednego zęba.
Implanty to specjalna konstrukcja, najczęściej wykonana z tytanu, która jest mówiąc wprost wkręcana w miejsce starego korzenia zębowego. Implant ma za zadanie odtworzenie korzenia zębowego, którego utraciliśmy chociażby w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia. Implanty zębów, zalety oraz wady.

Specjalista w specjalnie stworzoną lożę, czyli wywiercony otwór umieszcza implant, dzięki któremu następnie będzie można przymocować koronę zęba – mówiąc kolokwialnie to, co wystaje nam sponad dziąseł.

Cały proces wstawiania implantów nie jest prosty i nie może zostać ukończony już przy jednej wizycie. To przede wszystkim długie leczenie, które ma sprawić, że zamocowany implant będzie nam służył do końca życia. Istnieje również wiele przeciwskazań do przeprowadzenia takiego leczenie, choćby ze względu na uczulenie pacjenta na wykorzystywane w tym procesie materiały. Wstawianie implantów zębowych jest jak najbardziej bezpieczne, w długim procesie leczenie implant powinien się zrosnąć z kością naszej szczęki, jednak by do tego doszło w prawidłowy sposób pacjent musi przestrzegać ściśle wyznaczonych zasad higieny jamy ustnej, przekazanych mu przez lekarza prowadzącego. Jeśli więc interesują Cię implanty Wrocław powinieneś dowiedzieć się więcej ze stron internetowych gabinetów dentystycznych prowadzących taką usługę dla swoich klientów.

By admin