pt.. lut 23rd, 2024

Astma jest przerażającą i potencjalnie zagrażającą życiu chorobą, która każdego roku dotyka około 17 milionów amerykańskich mężczyzn, kobiet i dzieci.

Stosując się do porad udzielonych przez lekarza, w połączeniu z przydatnymi i istotnymi informacjami zawartymi w tym zestawie wskazówek, możesz zwalczać objawy i wyzwalacze ataków astmy.Jeśli cierpisz na astmę, nie pal i nie wystawiaj się na działanie dymu, oparów lub oparów. Oznacza to, że musisz unikać wszelkiego tytoniu i poważnie zastanowić się, jakie prace podejmujesz; na przykład fabryki prawdopodobnie nie są dla ciebie zdrowym miejscem z powodu wszystkich oparów i dymu.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to rzeczywiście szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Unikaj życia z palaczami. Poproś partnera, aby zrezygnował, jeśli masz astmę. Jeśli koniecznie musisz mieszkać z palaczami, spróbuj nakłonić ich do palenia poza domem. W najgorszym przypadku kup świece dymne i przewietrz dom tak bardzo, jak to możliwe, aby w powietrzu nie pozostały żadne szkodliwe chemikalia.Usuń z domu wszelkiego rodzaju dywany. Dywan jest trudny do czyszczenia i będzie zawierał kurz bez względu na to, jak długo będziesz go odkurzał. Zamiast tego należy wybrać podłogi z linoleum lub podłogi drewniane. To samo dotyczy mebli: kup skórzaną kanapę zamiast wybierać bardziej miękką tkaninę.Nie pływaj w basenach zawierających chlor, jeśli masz astmę. Chlor może wywołać ataki astmy lub pogorszyć objawy. Lepiej już dziś dzięki tym wspaniałym wskazówkom dotyczącym astmy

Jeśli nie masz pewności, czy basen, w którym będziesz pływać, ma chlor, czy nie, zapytaj ratownika lub kierownika obiektu.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby utrzymywać dom i miejsce pracy w czystości.

Kurz i zarazki mogą pogorszyć objawy astmy i odciąć dopływ tlenu do płuc. Ponieważ kurz gromadzi się dość szybko, zaleca się odkurzanie mebli i urządzeń przynajmniej raz w tygodniu.Niech Twoi znajomi wiedzą, że nie powinni dawać Ci w prezencie roślin domowych. Rośliny mogą być poważnym wyzwalaczem niektórych astmatyków. Posiadanie ich stale w domu przypominałoby toczenie codziennej wojny z otoczeniem. Jeśli ktoś da ci roślinę, sprawdź, czy można ją zasadzić na zewnątrz. Jeśli nie można go przenieść na zewnątrz, podziękuj im ładnie za prezent i oddaj go później.Jeśli lubisz korzystać z waporyzatora lub nawilżacza, przed każdym użyciem upewnij się, że jest czysty. Tego typu maszyny mogą gromadzić dużo kurzu i wapnia, których nie chcesz dostawać do powietrza, którym oddychasz. Musisz oddychać jak najczystszym powietrzem przez cały czas.Posiadanie odpowiednich leków i leczenia astmy jest bardzo ważne. Jeśli musisz używać inhalatora częściej niż raz dziennie lub objawy budzą Cię częściej niż dwa razy w tygodniu, być może nadszedł czas, aby przejść na bardziej kontrolujący lek, który może zapobiec objawom.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Podczas wciskania inhalatora upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc. Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby działał lepiej.Aby żyć i radzić sobie z objawami astmy, Twój lekarz może wypisać Ci receptę na inhalatory lecznicze i roztwory doustne. W ramach terapii możesz samodzielnie podjąć kolejne kroki, korzystając z porad i informacji, które właśnie przeczytałeś, aby zwalczyć astmę.

By admin