pon.. kwi 22nd, 2024

Druty oporowe to specjalnie zaprojektowane i wykonane druty ze stopu, które łączą w sobie cechy stałego efektu ogrzewania z doskonałą ochroną przed korozją.

Dostępne są stopy drutów oporowych odpowiednie do stosowania w temperaturach do 1200°C. Są one produkowane w różnych grubościach w zależności od potrzeb zastosowania drutu.

Co to są druty oporowe i do czego się je stosuje?

Jakie znajdziemy rodzaje drutów oporowych

Druty oporowe mogą być lite, okrągłe lub płaskie taśmy, skręcone lub wiązane, o średnicy od 3,25 mm do 0,06 mm, w zależności od specyfikacji i wymagań klienta. Niektóre druty mają nawet współczynniki rezystancji w wysokich temperaturach, gdzie rezystancja wzrasta wraz ze wzrostem temperatury. Ta zmiana rezystancji, gdy drut nagrzewa się z powodu przyłożenia prądu lub napięcia do obwodu, może być również wykorzystana do pomiaru temperatury, jaką drut osiąga podczas cyklu nagrzewania, umożliwiając dodatkową kontrolę temperatury lub mocy.

Rezystancja drutu jest kontrolowana przy użyciu specjalistycznej techniki produkcji i dokładnego monitorowania średnicy. Druty są przeciągane przez ciągadła z węglika wolframu lub diamentu, aby stworzyć produkty najwyższej jakości, aby osiągnąć specyfikację wytrzymałości. Przeprowadzane są również testy mechaniczne, aby potwierdzić, że drut został wyżarzony do właściwej wytrzymałości mechanicznej, wydłużenia lub twardości.

Coraz częściej stosuje się druty oporowe w przemyśle motoryzacyjnym zarówno do kontroli emisji, jak i do komfortowego ogrzewania. Druty oporowe znajdziemy również w przedmiotach codziennego użytku i domowym wyposażeniu, jak grzejniki, kuchenki, piece, suszarki do włosów, waporyzatory, czajniki elektryczne. Druty oporowe znajdziemy w szerokiej gamie stopów, a wybór odpowiedniego materiału do każdego zastosowania ma duże znaczenie. Gutex – Producent drutów oporowych posiada w ofercie wiele stopów i odmian wysokiej jakości drutów oporowych. Dostępne są stopy oporowe obejmujące całą gamę metali od czystej miedzi i aluminium, przez mosiądze i brązy, nikiel-miedź, nikiel żelazo, nichrom, aż do osiągnięcia najwyższej odporności stopów żelaza i chromu na aluminium.

By admin