czw.. sie 11th, 2022

Udział w sesji psychoterapii może znacząco zmienić samopoczucie pacjenta i być może zmienić spojrzenie na życie.

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia ze stratą bliskiej osoby, zmagasz się z chorobą, czy czujesz się niespokojny, zestresowany lub przygnębiony, być może nadszedł czas, aby rozważyć psychoterapię.

Co może zaoferować pacjentom udział w psychoterapii

Co to jest psychoterapia?

Celem psychoterapii jest pomoc ludziom w zidentyfikowaniu problemów, które powodują stres emocjonalny, niezadowolenie z życia, związków i kontaktów z innymi osobami. Dla niektórych osób problemy te są złożone i mogą skutkować diagnozą, taką jak depresja lub stany lękowe. Ale dla innych osób psychoterapia może po prostu służyć jako bezpieczne miejsce do dyskusji o uczuciach i emocjach wywołanych codziennymi sytuacjami, chorobą psychiczną, problemami w związku, żalem i stratą lub wpływem konkretnej traumy.

Po zidentyfikowaniu problemów terapeuta pomoże ci zrozumieć, w jaki sposób te negatywne emocje i sytuacje wpływają na twoje życie i pracować nad zastosowaniem strategii i rozwiązań, które pomogą zmniejszyć nasilenie objawów. Na ogół sesja psychoterapii trwa około godziny, jednak często mniej, około 45 minut. To, jak często chodzisz na terapię i jak długo ją kontynuujesz, zależy od nasilenia objawów i planu leczenia opracowanego przez terapeutę. Ważne jest, aby aktywnie uczestniczyć w sesjach psychoterapii, aby jak najszybciej zauważyć efekty i odczuć ulgę.

Gabinet Ego – Nina Turek – Psychoterapia może nam zatem pomóc uporać się z wieloma problemami. Początkowo możesz spodziewać się uczęszczania na terapię raz w tygodniu. Chociaż może się to wydawać dużym zaangażowaniem, uczęszczanie na cotygodniowe sesje daje szansę na nawiązanie relacji z terapeutą i dostosowanie się do procesu leczenia. Częstotliwość sesji terapeutycznych może zmienić się na dwa razy w miesiącu, gdy opracujesz strategie radzenia sobie z emocjami i zaczniesz wykazywać oznaki poprawy. Specjaliści stosują określone style psychoterapii podczas leczenia określonych schorzeń, takich jak lęk lub depresja, które są najczęstszymi schorzeniami psychicznymi, znajdziesz zatem wiele odmian psychoterapii.

By admin