śr. Cze 23rd, 2021

Czasami najlepsze zabawki, które można dać swoim dzieciom, są najprostsze.

Wcześniej, zanim pojawiły się urządzenia elektroniczne, a nawet w latach, zanim mieliśmy elektryczność, dzieci bardzo lubiły bawić się prostymi zabawkami, takimi jak klocki, puzzle, piłki, samochodziki czy lalki. Możesz pomyśleć, że tego typu zabawki są przestarzałe w obecnych czasach, jednak nadal przynoszą one wiele korzyści dla naszych dzieci. Zabawki konstrukcyjne nie są specyficzne dla żadnej grupy wiekowej ani płci. Niemowlęta mogą czerpać radość z chwytania, układania lub popychania elementów o różnych kształtach, podczas gdy starsze dzieci mogą cieszyć się budowaniem replik miast lub różnorodnych obiektów. Zabawki konstrukcyjne są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych

Chłopcy mogą budować garaże dla swoich samochodów, samolotów i baz wojskowych, podczas gdy dziewczęta mogą budować z tych samych materiałów farmę dla swoich zwierząt, zamek dla Barbie lub dom na inne małe zabawki i lalki.

Ponieważ większość klocków i klocków Lego można kupić w neutralnych lub odpowiednich dla konkretnej płci kolorach i zestawach, dzieciom łatwiej jest bawić się razem i jest to na tyle proste i fajne, aby dorośli również mogli przyłączyć się do zabawy. Nie tylko zachęca to do rozwijania umiejętności społecznych, ale także pomaga dzieciom dawać i rozumieć wskazówki, a także ćwiczyć wymowę i poznawać nowe słowa. Kiedy dzieci budują razem, muszą oczywiście podjąć wspólny wysiłek, aby zrealizować swój projekt. W ten sposób uczą się, jak pracować jako zespół, udostępniać informacje i komunikować się. Chwytanie, łączenie, układanie w stos i przesuwanie klocków lub innego rodzaju zabawki konstrukcyjnej sprzyja koordynacji ręka-oko. Dzieci zwykle porównują elementy przed próbą połączenia playmobil lub ułożenia w stos, co nauczy je postrzegania głębi i pomoże im ćwiczyć rozpoznawanie kształtów. Starsze dzieci muszą korzystać z matematyki, aby liczyć elementy, których będą potrzebować, oraz umiejętności czytania, gdy dołączone są instrukcje, aby zbudować bardziej rozbudowaną zabawkę czy konstrukcję. Rozwój tych umiejętności jest szczególnie korzystny dla dzieci z trudnościami w uczeniu się.

By admin