sob.. lip 2nd, 2022

W zimie nic nie przebije komfortu i doskonałego ciepła, jakie zapewnia kurtka puchowa.

Izolacja puchowa działa tak skutecznie, ponieważ luźne skupiska piór doskonale zatrzymują ciepłotę ciała. Kurtki wypełnione kaczym czy gęsim puchem są chętnie kupowane za zimne miesiące, ale ich cena jest dosyć wysoka. Również ortalionowe kurtki pikowane ze sztucznym wypełnieniem sprawdzą się podczas chłodów, dodatkowo są one dostępne w sprzedaży w przystępnej cenie. Siła wypełnienia to sposób pomiaru jakości puchu, a im wyższe wypełnienie, tym lepszy puch. Im więcej puchu ma kurtka, tym więcej ciepła ciała zatrzymuje i tym cieplej nam będzie. Oczywiście odpowiednio dobrana ilość wypełnienia zapewnia również, że kurtka jest lekka i komfortowa w użytkowaniu. W przypadku kurtek puchowych wypełnienie od 550 do 650 jest tym, co można znaleźć w większości modeli, które doskonale nadają się do noszenia na co dzień, ale nie nadają się do użytku sportowego. Wysokiej klasy kurtki puchowe

Puch premium ma wypełnienie 800 i więcej, i renomowane firmy wykorzystują taką siłę wypełnienia w swoich wysokiej klasy kurtkach puchowych.

Na tym poziomie jakości możesz czerpać korzyści z wysoce reklamowanej izolacji puchowej zapewniającej lekkość i niezwykle komfortowe ciepło. Niektóre wysokiej klasy marki wspinaczkowe i outdoorowe używają nawet puchu o sile 900 lub wyższego, ale ta duża liczba jest rzadkością, a 800 jest uważane za klasę premium. Siła wypełnienia ma największe znaczenie, ale waga wypełnienia jest równie ważna przy określaniu ciepła kurtki puchowej. Waga wypełnienia to faktyczna ilość puchu włożonego do kurtki, a im więcej wypełnienia, tym kurtka będzie cieplejsza i lepiej ochroni przed zimnem. Na stronie https://fasoni.pl/zul_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-zimowe-427.html możesz poszukać kurtki zimowej na wiele sezonów. Trudno jest określić dokładny zakres temperatur, w którym będziesz czuć się komfortowo nosząc wybraną kurtkę zimową. Ważną rolę odgrywają takie czynniki, jak dopasowanie, ułożenie warstw wypełnienia, poziom wysiłku i krążenia oraz wiatr i występujące opady. Na bardzo niskie temperatury warto wybierać grubsze kurtki zimowe z cięższym wypełnieniem, które zapewniają maksymalny komfort cieplny.

By admin