pon.. kwi 22nd, 2024

Jazda rowerowa to bardzo ciekawe hobby i jeden z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, który jest wybierany przez spore grono ludzi.

Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki jeździe rowerowej można spędzać czas na świeżym powietrzu oraz pokonywać dość spore dystanse, zwiedzając w ten sposób mnóstwo ciekawych miejsc. Co więcej jazda rowerowa sprzyja osobom chcącym utrzymać dobrą formę oraz zachować zdrową i atrakcyjną sylwetkę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w Polsce dostępnych jest wiele interesujących tras rowerowych, do grona których zalicza się Velo Dunajec.

Velo Dunajec – ciekawa trasa dla rowerzystów

Zalety trasy rowerowej Velo Dunajec

Osoby wybierające trasę Velo Dunajec mogą podróżować po ciekawych, atrakcyjnych i bezpiecznych szlakach rowerowych na obszarze Tatr, Pienin, Gorców czy też Beskidu Sądeckiego. Jeśli ktoś uwielbia podziwiać piękne widoki to na tej trasie osoby takie mają możliwość napawania się piękną panoramą Tatr czy też obserwowania Dunajca, wzdłuż którego przebiega trasa. Przy trasie znajduje się też kolejna atrakcja, jaką bez wątpienia są ruiny zamku w Nidzicy. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Wspomniana trasa rowerowa charakteryzuje się długością sięgającą poziomu 200 kilometrów. Jest to więc bardzo daleki dystans, z którym jednak osoby zaawansowane nie powinny mieć problemów. Początkujący rowerzyści mogą ją za to rozbić sobie na kilka dni. W ten sposób można spędzić przyjemny, aktywny weekend i odwiedzić wiele ciekawych miejsc bez konieczności korzystania z silnikowych środków transportu.

Więcej przydatnych i ciekawych informacji na temat trasy rowerowej velo dunajec można bez problemu znaleźć w Internecie. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki, aby znaleźć wiele interesujących informacji o tym miejscu. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o tej trasie, ponieważ w znacznym stopniu ułatwi to przygotowania do wycieczki rowerowej. Można wówczas zaplanować postoje i zwiedzanie ciekawych miejsc oraz dowiedzieć się czego można się spodziewać po drodze.

By admin