pon.. kwi 22nd, 2024

Implanty dentystyczne to metoda leczenia stomatologicznego dla pacjentów, którzy wymagają odbudowania utraconych zębów.

Polega to na wprowadzeniu filarów implantu do kości szczęki i doczepienie koron z nakładkami porcelanowymi w celu uzyskania sztucznego zęba o strukturze przypominającej prawdziwe zęby.

Trwała odbudowa utraconych zębów implantami

Czy implanty zębowe są odpowiednim rozwiązaniem dla ciebie

Implanty dentystyczne mają szczególną zaletę, która może całkowicie przezwyciężyć wady tradycyjnych metod osadzania protez, takich jak protezy ruchome i stałe czy mostki. Przede wszystkim jest to trwała odbudowa zęba, która niczym się nie różni od zębów naturalnych, nie porusza się w jamie ustnej, można dzięki temu normalnie gryźć i przeżuwać pokarmy, nie przeszkadza również w mówieniu. Dzięki prawie identycznej budowie jak zęby naturalne, implanty są w stanie zastąpić w pełni funkcje normalnego zęba, zarówno pod względem funkcji żucia, jak i funkcji estetycznej.

Ponieważ cylinder implantu jest zintegrowany bezpośrednio z tkanką dziąsła na ramie kości szczęki, kiedy brakuje naturalnych zębów, implant może pomóc kości szczęki w utrzymaniu stałej elastyczności podczas funkcji żucia, minimalizując dyskomfort i obwisłość twarzy. Implant może być wszczepiany w przypadków utraty dowolnych zębów, niezależnie od tego, czy jest to utrata jednego lub więcej zębów, czy nawet ubytków z całej szczęki. Inne metody implantacji często opierają się na pozostałych zębach jako podparciu, co na początku może powodować dyskomfort. Ponadto, jeśli nie zostanie odpowiednio wyczyszczone, pod mostem mogą gromadzić się resztki jedzenia, co prowadzi do nieświeżego oddechu i rozwoju próchnicy. W przypadku techniki wszczepienia implantu, tytanowy implant jest kompatybilny z organizmem, zwykle nie powoduje żadnego dyskomfortu po zagojeniu.

Ponieważ implanty zębowe Poznań są zbudowane jak prawdziwy ząb z pełnymi korzeniami i koronami, odbudowa zapewni wysoką estetykę, a funkcja implantu będzie podobna do naturalnych zębów, które wyrastają z dziąseł i mają długą żywotność. Dodatkowo prawidłowo wykonany implant może trwać całe życie przy zachowaniu higieny jamy ustnej.

By admin