pt.. cze 9th, 2023

Kitesurfing to obecnie bardzo popularny sport wodny, jest to połączenie snowboardu oraz surfingu, w tym przypadku poruszamy się po falach na dużej desce, a siłą napędową jest duży latawiec.

W przeciwieństwie do surfingu siłą napędową jest powietrze, latawiec umieszczony jest na dużej wysokości, aby łapać podmuchy wiatru, odpowiednio sterowany latawiec może pozwolić także na wzbijanie się w powietrze. Możemy wzbijać się na falach nawet na 10 czy 20 m. Naturalnie, aby nauczyć się odpowiednio wykorzystywać wiatr, potrzebny jest trening oraz wprawa.

Szkoła kitesurfingu w Egipcie

Kitesurfing w El Gouna

Obecnie znajdziemy wiele szkół kitesurfingu, przykładowo w Egipcie w ośrodku El Gouna położonym niedaleko Hurghady swoich sił w tej dyscyplinie mogą spróbować także osoby początkujące. Możemy udać się na wycieczkę do Egiptu, gdzie przez dwa tygodnie będziemy poznawali tajniki tego sportu. Latawce posiadają dwie lub też cztery linki, aby ułatwić manewrowanie, lepiej wykorzystać siłę wiatru. Z pewnością początkowo jest to sport trudny, należy nauczyć się utrzymania równowagi, jak również jednocześnie sterowania latawcem. W El Gouna znajdziemy doświadczonych instruktorów, którzy będą mogli nas nauczyć wszystkiego od początku.

Nauka kitesurfingu jest łatwiejsza niż może się to wydawać, już po kilku dniach możemy nauczyć się utrzymywać równowagę oraz poruszać się po powierzchni morza. Nauczymy się także jak zmieniać kierunek, w jaki sposób podchodzić do fal, tak aby fala nie przewróciła nas razem z deską. Oczywiście aby uprawiać kitesurfing trzeba umieć pływać, ponieważ na początku często będziemy wpadali do wody. Bardzo ważne jest także ustawienie w stosunku do kierunku wiatru, musimy nauczyć się wykorzystywać także mniejsze podmuchy.

W ośrodku kitesurfing el gouna instruktorzy mówią w kilku językach, angielskim i polskim, zatem turyści z naszego kraju będą mogli liczyć na pomoc instruktora. Całe wyposażenie potrzebne do kitesurfingu znajdziemy na miejscu, jest to ośrodek, który działa od 2005 roku, zatem instruktorzy posiadają odpowiednią wiedzę. Z pewnością turyści, którzy wybierają się na wakacje do Hurghady, mogą skorzystać z tego rodzaju atrakcji, baza znajduje się niedaleko tego ośrodka turystycznego.

By admin