śr. Wrz 22nd, 2021

Sauny infrared dostępne są w wielu salonach SPA. To fantastyczna alternatywa dla saun suchych i mokrych, które są niedostępne dla wielu osób, głównie z przyczyn zdrowotnych.

Co ciekawe, seans w saunie infrared, która wykorzystuje promienniki ciepła pozwala nie tylko na zlikwidowanie zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również przyczynia się do poprawy metabolizmu!

KILKASET KALORII MNIEJ PODCZAS SEANSU

Czy wiesz, że jeden, trwający trzydzieści minut seans w saunie, wykorzystującej promiennik ciepła pozwala na spalenie nawet 900 kcal? Promienie emitowane przez promienniki przekształcają się w ciepło, wnikające na głębokość około 4 mm do warstwy podskórnej. Po chwili organizm zaczyna się intensywnie pocić, wydalając toksyny. Pomaga to w poprawieniu wyglądu skóry, a nawet (przy regularnym korzystaniu) w redukcji cellulitu.

SAUNA – NA ZDROWIE!

Co ciekawe, naukowo dowiedziono, że promienniki ciepła zastosowane w saunach sprzyjają leczeniu różnych dolegliwości. Seanse w takich saunach polecane są przede wszystkim w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, chorób stawów, stanów reumatoidalnych, a nawet zaburzeń krążenia! Zabiegi potrafią mieć pozytywny wpływ na ból pleców, wywołany stresem, przemęczeniem, przetrenowaniem lub chorobą. Sauna, w której znajduje się promiennik przyspiesza leczenie rwy kulszowej, niedociśnienia, cukrzycy, żylaków, łagodzi menopauzę czy znacznie poprawia wygląd cery trądzikowej.

PROMIENNIK CIEPŁA MOŻE MIEĆ WPŁYW NA SAMOPOCZUCIE

Ze względu na to, że promienniki ciepła przypominają działaniem promienie słoneczne, mogą one mieć zbawienny wpływ na Twoje samopoczucie. Każdemu z nas niekiedy brakuje słońca, a seans w takiej saunie, może nam dostarczyć tak wyczekiwanego ciepła. Seans niweluje objawy stresu, a także zmęczenia. Jest swoistym lekiem na złe samopoczucie oraz apatię. Polecany jest również osobom, które zmagają się z objawami depresji.

By admin