pon.. mar 27th, 2023

Kiedy zatka nam się zlew możemy wezwać hydraulika, lub też spróbować naprawić usterkę o własnych siłach. Często zatyka się rura, która znajduje się pod zlewem, oczywiście można ją rozkręcić, zazwyczaj nie musimy posiadać do tego celu specjalistycznych narzędzi, i możemy odkręcić ręką.

Warto podstawić coś pod spodem, aby woda która wypłynie nie zalała nam szafki. Wówczas może,my sprawdzić czy jakieś resztki nie zatykają naszego odpływu. Innym problemem może być wyciek wody z naszych rur, wówczas sprawdź połączenia rury spustowej. Jeśli nie widzisz, skąd pochodzi wyciek, przyłóż chusteczkę lub ściereczkę wokół każdego połączenia rury odpływowej w szafce pod umywalką, gdy woda płynie. Jeśli znajdziesz winowajcę, spróbuj dokręcić połączenie odpowiednio mocno, ale nie nadmiernie, ręcznie w przypadku nakrętek PCV lub kluczem do nakrętek metalowych. Jeśli to nie zadziała, spróbuj odłączyć, ponownie podłączyć. Czasem może zajść potrzeba wymiany rur, w każdym sklepie hydraulicznym znajdziemy odpowiednie rury odpływowe, musimy tylko zmierzyć ich średnicę. Rury mogą bowiem różnić się średnicą, i musimy wybrać taki rozmiar jaki mamy pod zlewem. Jeśli masz stare metalowe rury spustowe pokryte rdzą, powinieneś rozważyć ich wymianę. Sprawdź zardzewiałe obszary pod kątem wycieków. Zbadaj także sitko zlewu pod kątem wycieków. Jeśli rura odpływowa nie przecieka, podłącz zlew, napełnij go wodą i odczekaj 5–10 minut.

Przyłóż czystą chusteczkę wokół dolnej części zlewu, gdzie styka się z odpływem. Jednak jeżeli uszkodzenie jest poważniejsze, jest to przykładowo pęknięta rura główna wówczas pomóc musi nam hydraulik kraków jest miastem, gdzie znajdziemy fachowca o każdej porze. Warto bowiem pamiętać iż problem z hydrauliką może zdarzyć się o każdej porze. Hydraulik będzie posiadał całe niezbędne wyposażenie, które umożliwi mu szybko usunąć usterkę, powinien także mieć możliwość odcięcia głównego zaworu wody. Jest to konieczne aby zapobiec zalaniu naszego mieszkania, dodatkowo możemy zalać także mieszkanie położone na dole, przez co może to łączyć się z dodatkowymi kosztami usuwania skutków zalania.

By admin