śr.. wrz 27th, 2023

W różnych zakładach pracy mogą występować różnego rodzaju zagrożenia dla pracowników.

Mogą być to groźby różnego rodzaju wypadów i urazów jak również długofalowe niedogodności. Jednym z takich problemów może być przykładowo hałas, który w długim okresie czasu może uszkodzić nam trwale słuch. Podczas pracy w nadmiernie hałaśliwym otoczeniu ochrona słuchu jest niezwykle ważna, niezależnie od tego, czy używa się elektronarzędzi, czy maszyn. Komfort jest niezbędny, ponieważ ochronniki słuchu muszą być noszone przez cały dzień. Niebezpieczeństwo narażenia uszu na szkodliwy hałas w wyniku usunięcia ich z powodu dyskomfortu można uniknąć poprzez właściwy wybór ochrony słuchu. Dlatego też można stosować różnego rodzaju zatyczki do uszu. Decyzja, czy nosić małe zatyczki do uszu w celu zablokowania kanału słuchowego, czy duże nauszniki pasujące do całego ucha, będzie zależeć od środowiska pracy i osobistego wyboru użytkownika.

Chociaż podstawowym celem ochrony słuchu jest blokowanie szkodliwego hałasu, ważne jest również, aby pracownik nadal miał zdolność komunikowania się w celu uzyskania instrukcji i słyszenia sygnałów ostrzegawczych.

Dlatego należy wziąć pod uwagę odpowiedni poziom redukcji hałasu, jak w przypadku większości ludzi, to, co blokujesz, może być tak samo ważne, jak to, co musisz usłyszeć. W przypadku kiedy pracujemy z takimi urządzeniami jak obrabiarki możemy potrzebować specjalnych okularów które będą chroniły nasze oczy. Podobnie możemy chronić nasze drogi oddechowe, w różnych miejscach może występować duża ilość pyłów, przykładowo taki problem może występować w tartaku. Jeżeli pracownicy pracują na zewnątrz wówczas może zachodzić potrzeba zapewnienia im ciepłych ubrań, dobrym pomysłem będzie wysokiej jakości bluza softshell. Można oczywiście zamówić bluzy różnej wielkości dla wszystkich naszych pracowników. Wiele firm dostarczających odzież roboczą oferuje także możliwość wykonania nadruków. Można zatem umieścić na bluzie logo naszej firmy, a sama bluza może być w kolorach kojarzących się z naszą firm.

By admin