pon.. maj 23rd, 2022

Każdy pies potrzebuje obroży, głównie dlatego, że właściciel potrzebuje czegoś, na czym zawiesi smycz i zawieszkę z danymi osobowymi na wypadek zaginięcia zwierzaka.

Jest tak wiele stylów i wzorów obroży dla psów dostępnych w sprzedaży, że łatwo jest znaleźć taką, która odzwierciedla osobowość twojego psa. Standardowa obroża dla psów posiada zapięcie na klamrę lub plastikowy zatrzask oraz kółko do mocowania przywieszek identyfikacyjnych i smyczy. Takie obroże są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Płaska obroża powinna wygodnie przylegać do szyi psa, nie powinna być jednak tak ciasna, aby dusić psa, ani tak luźna, aby mógł się z niej wyślizgnąć. Jest jedna praktyczna reguła dobierania rozmiaru psiej obroży, a mianowicie taka, że pod spód powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców. Pies musi również dobrze czuć się w nowej obroży, jeśli krztusi się, piszczy lub rozpaczliwie próbuje zdjąć ją z karku, to znaczy że coś jest nie tak. Obroża może być zbyt ciasna, albo wykonana z nieodpowiednich materiałów i podrażniać lub nawet kaleczyć skórę zwierzęcia. Obroża służy nie tylko do wyprowadzania psa na spacer

Oczywiście obroże kupimy bez problemów z różnych materiałów, jak skóra, tkanina czy tworzywo sztuczne, ale musi być ona na tyle mocna, aby nie pękła lub nie rozerwała się, kiedy pies pociągnie nas na spacerze.

Chociaż zdejmowanie obroży zwierzęcia w domu może być kuszące, ważne jest, aby zwierzę nosiło obrożę zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Wypadki mogą się zdarzyć, kiedy najmniej się tego spodziewasz i najlepiej być przygotowanym. Może się zdarzyć, że pies wybiegnie z domu przez uchylone drzwi i zgubi się, ale obroża i przywieszka identyfikacyjna są urządzeniami zabezpieczającymi, które chronią twojego zwierzaka przed zaginięciem. Dopasuj obrożę, aby wygodnie, a jednocześnie w miarę ściśle przylegała do szyi zwierzęcia, możesz poszukać odpowiedniej na stronie https://wyspazwierzat.pl/obroza-dla-psa-217. Zobacz, ile palców możesz zmieścić między obrożą a szyją zwierzęcia. Powinno być możliwe wsunięcie jednego palca pod obrożę u kota, a dwa palce u psa. Na koniec sprawdź, czy obroża nie jest tak luźna, że może ześlizgnąć się po głowie zwierzęcia.

By admin