pon. Sty 24th, 2022

Ogrzewanie jest bardzo istotną sprawą w budynkach mieszkalnych, jednak wiąże się ono najczęściej ze spalaniem opału.

Pojawia się więc kwestia odprowadzania produktów spalania takich materiałów poza budynek. Bardzo ważne dla bezpieczeństwa ludzi przebywających w ogrzewanym budynku są specjalistyczne systemy kominowe. Dzięki nim dym i groźne spaliny nie są uwalniane do wnętrza budowli tylko są odprowadzane na zewnątrz. Systemy takie są najczęściej wykonane z metalu lub materiałów ceramicznych. Dzięki temu charakteryzują się dużą szczelnością oraz odpornością na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

Kominy systemowe i ich właściwości

Wysokiej jakości systemy stalowe i ceramiczne

Na rynku dostępne są różnego rodzaju systemy wykonane ze stali. Rozwiązania takie są przystosowane do współpracy z kotłami olejowymi i gazowymi kondensacyjnymi z zamkniętą komorą spalania. Elementy takie działają zgodnie z rygorystycznymi normami i są w stanie skutecznie odprowadzać spaliny mokre w temperaturze do 200 stopni Celsjusza. Są one nie tylko bardzo szczelne, ale również odporna na szkodliwe działanie kwasów, które mogą powstawać w czasie spalania olejów i gazu.

Godne polecenia są też systemy ceramiczne współpracujące z piecami na paliwa stałe i kominkami tradycyjnymi lub z płaszczem wodnym. Takie systemy skutecznie radzą sobie zarówno ze spalinami suchymi, jak i mokrymi oraz działają zgodnie z obowiązującymi krajowymi i międzynarodowymi normami dotyczącymi jakości, trwałości i bezpieczeństwa. Są one przeznaczone do montażu wewnątrz budynku dzięki swojej wysokiej szczelności i ochronie wnętrza budowli przed szkodliwym działaniem różnych spalin.

Aby znaleźć i zamówić nowoczesny komin systemowy wystarczy poszukać w Internecie firm, które specjalizują się w dostarczaniu takich rozwiązań swoim klientom. Na rynku działa wiele porządnych dostawców, którzy są w stanie zaprojektować, dostarczyć i zamontować systemy kominowe dopasowane do różnych budowli oraz do zróżnicowanych potrzeb klientów oraz zastosowań.

By admin