pt.. lut 23rd, 2024

Pęknięte lub zepsute ekrany urządzeń mobilnych mogą być kosztowne w naprawie, ale kilka pomysłów może wyeliminować wizytę u specjalisty i uratować tablet lub telefon.

Wymiana szyby w telefonie jest stosunkowo łatwa i tania, jednak trzeba będzie wiedzieć jak to zrobić. Tablety są nieco bardziej skomplikowane ze względu na większy rozmiar i komponenty. W zależności od używanego urządzenia, potrzebujesz narzędzia do otwierania telefonu, małej pincety do obsługi małych kabli w środku, śrubokręta płaskiego i zestawu śrubokrętów precyzyjnych. Może przydać się także lutownica, i wiele innych narzędzi. Zatem może być to dość skomplikowana operacja. Należy sprawdzić ile kosztuje nowy wyświetlacz do naszego telefonu, ponieważ wymiana może okazać się nieopłacalna, zwłaszcza jeżeli będziemy brali pod uwagę także koszt zakupu nowych narzędzi. Dlatego też warto udać się do serwisu telefonów komórkowych i dowiedzieć się ile kosztuje wymiana w serwisie. Kiedy decydujemy się na oddanie naszego telefonu do naprawy warto sprawdzić opinie na temat danego serwisu. Jak poradzić sobie z uszkodzonym wyświetlaczem?

Przed naprawą warto zapytać ile będzie kosztowała cała naprawa naszego telefonu, specjalista po obejrzeniu telefonu będzie wiedział jaki może być orientacyjny koszt naprawy.

Warto uzbroić się w cierpliwość często serwis będzie kupował części w internecie, niekiedy mogą być to podzespoły trudnodostępne. Dlatego też czasem naprawa może potrwać nawet tydzień czasu. Podczas oczekiwania może być konieczne zorganizowanie tymczasowego telefonu zapasowego. Sam proces naprawy smartfona może być frustrujący i kłopotliwy, zwłaszcza teraz, gdy bardzo niewiele telefonów ma łatwo zdejmowane tylne osłony. Obecnie telefony posiadają wbudowane baterie, zatem ciężko je wymienić może zrobić to wykwalifikowana firma. Kiedyś telefony posiadały wymienne baterie, wówczas w razie uszkodzenia baterii można było ją łatwo zastąpić, obecnie jest to większy problem. Bateria musi zostać zamocowana i podpięte muszą być być kable, często też nie obejdzie się bez lutowania. Może to wykonać profesjonalny serwis telefonów Poznań.

By admin