nie. Lis 28th, 2021

Jeśli planujesz podróż, możesz być pochłonięty myśleniem o tym, ile zabawy będziesz miał po przyjeździe.

Jest jednak wiele innych rzeczy, o których warto pomyśleć, aby upewnić się, że Twoja podróż jest bezpieczna i przebiega pomyślnie. Oto lista rzeczy, o których należy pomyśleć podczas planowania podróży.Uważność na zakupy podczas podróży pomoże Ci przejść przez odprawę celną. Pamiętaj, że wszystko, co kupujesz podczas podróży, musi przejść przez odprawę celną po powrocie do domu, więc zachowaj ostrożność, gdy zobaczysz ulicznych sprzedawców za granicą lub innych sprzedawców, którzy mogą oferować podrobione lub niebezpieczne pamiątki, które będziesz musiał później oddać.Jeśli mieszkasz w hotelu, zwłaszcza w mniej rozwiniętym kraju, i martwisz się, że ktoś może wpaść do twojego pokoju w nocy, weź ze sobą odbojnik. Są małe i łatwe do spakowania. Świetnie sobie też radzą z utrzymaniem zamkniętych drzwi.Aby zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz w podróż, musisz mieć niezawodny bagaż. Jeśli Twój bagaż jest stary lub nie może pomieścić wszystkiego, czego potrzebujesz, powinieneś kupić nowy bagaż. Nie wahaj się kupić drogiego bagażu. Jakość gwarantuje, że Twoje rzeczy będą chronione, a dobry bagaż przetrwa lata.Jeśli podróżujesz w stylu road-trip i masz smartfon, spróbuj pobrać aplikacje, takie jak GasBuddy, aby sprawdzić, które stacje benzynowe mają tańsze ceny, zanim dotrzesz do miasta. Wydanie 10-11 centów więcej na galon może dać całkiem sporo dodatkowej gotówki, którą możesz wydać gdzie indziej.Jeśli Ty lub Twój towarzysz podróży jesteście poważnie uczuleni lub wrażliwi na dym papierosowy, nie proście tylko o pokój dla niepalących. Jak pokonać jet lag podczas podróży lotniczych

Prośba o umieszczenie pokoju na piętrze dla niepalących gwarantuje, że sąsiedzi nie będą palić w swoich pokojach, gdy drzwi są otwarte, a dym nie będzie się przenosić między oknami pokoi na tym samym piętrze.Postaraj się uzyskać jak najwięcej wiedzy o miejscu docelowym, do którego zamierzasz się udać, zanim tam dotrzesz.

Chcesz mieć wyobrażenie o tym, co chcesz robić, zamiast w końcu dostać się do hotelu i czuć się zagubiony i znudzony. Możesz również zapytać pracowników hotelu i mieszkańców, gdzie są dobre miejsca do sprawdzenia.Po przybyciu do pokoju hotelowego sprawdź minibar. Niektórzy goście są znani z uzupełniania butelek wodą, więc upewnij się, że każda butelka jest całkowicie szczelna. Jeśli któryś z nich nie jest, powinieneś natychmiast zadzwonić do recepcji i powiedzieć im, co znalazłeś. Nie chcesz zostać obciążony za czyjąś nieuczciwość.Przynieś własny papier toaletowy! W wielu krajach papier toaletowy nie jest używany lub nie jest dostarczany. Włóż niewielką ilość papieru toaletowego do plastikowej torby na kanapki i noś ją ze sobą lub po prostu weź podróżną paczkę chusteczek higienicznych. Nie chcesz utknąć bez żadnego!Jeśli podróżujesz do hotelu, który wymaga płatności za dostęp do Internetu, zdobądź pokój na pierwszym piętrze. Hotele znajdują się w pobliżu wielu placówek oferujących bezpłatne Wi-Fi, takich jak kawiarnie czy księgarnie. Podczas gdy pokój na wyższym piętrze nie może odebrać ich sygnałów, pokój na pierwszym lub drugim piętrze powinien mieć do nich dostęp.Teraz, gdy wiesz, na co zwrócić uwagę podczas planowania podróży, możesz zacząć myśleć o zabawie, jaką będziesz mieć, gdy tam dotrzesz. Pierwszym krokiem do dobrej zabawy na każdej wycieczce jest odpowiednie zaplanowanie. Pamiętaj o tych wskazówkach, aby niczego nie zapomnieć!

By admin