czw.. lis 30th, 2023

Dobrze przygotowana dieta pozwoli nam na dokładne określenie ilości kalorii jakie będziemy spożywali w ciągu dnia.

Naturalnie obecnie przyjmuje się iż powinniśmy jeść 5 do 6 posiłków dziennie, mogą być to trzy posiłki główne, między nimi możemy zjeść przykładowo owoc. Naturalnie mogą być to diety przygotowane specjalnie dla osób cierpiących na nadwagę, ale także dla osób z niedowaga, które będą przewidywały większą ilość kalorii. Oczywiście każda dieta powinna być zbilansowana w taki sposób aby dostarczała wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla naszego organizmu.

Jak dobrać zbilansowaną i zdrową dietę?

Dieta w przypadku niedowagi i nadwagi

Niedowaga może być powiązana z problemami zdrowotnymi, jeśli spożycie pokarmu jest zbyt niskie, z czasem mogą pojawić się objawy niedoboru. W rezultacie może zmniejszyć się nasza wydajność, możemy odczuwać zmęczenie, drażliwość, a nawet zaburzenia zdrowotne, takie jak problemy sercowo-naczyniowe. Z pewnością osoby które nie odczuwają łaknienia mogą skonsultować się z dietetykiem, który doradzi im w jaki sposób mogą przybrać na wadze, poprawiając w ten sposób swój stan zdrowia. Oczywiście może przygotować on odpowiednią dietę która będzie przewidywała spożycie posiłków bardziej kalorycznych, która może dostarczać większą ilość cukru czy też tłuszczów.

Naturalnie z diety mogą skorzystać także osoby które cierpią na nadwagę, w tym przypadku będzie to dieta o zmniejszonej kaloryczności, może być to przykładowo dieta 1500 czy też 1200 kalorii w zależności od naszego zapotrzebowania. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę iż każdy z nas wykonuje inną pracę, prowadzi inny tryb życia, dlatego też zapotrzebowanie na kalorie będą sprawą indywidualną. W tym przypadku dietetyk może z nami porozmawiać, ocenić jakie zapotrzebowanie na kalorie występuje w naszym przypadku wówczas dobierze odpowiednią dietę.

Oczywiście jeżeli chcemy aby nasza dieta była dostosowana indywidualnie do naszych potrzeb możemy skorzystać z pomocy specjalisty dietetyka, który będzie wiedział jakie jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne, dobierze wówczas dietę która będzie odpowiednia dla naszego trybu życia czy też dla naszej wagi. W całej Polsce możemy znaleźć przychodnie dietetyczne jednym z miast gdzie znajdziemy specjalistyczne porady jest poznań dietetyka obecnie cały czas się rozwija. Coraz więcej korzysta ze specjalistycznej pomocy dzięki czemu odżywiamy się lepiej, czujemy się zdrowiej.

By admin